Freelancer 18 yaş altı yapabilir mi?

Arkadaşlar, 18 yaşından küçük olanlar freelancer olabilir mi?

18 yaşından küçük olunca sigortalı bir işte çalışman güçleşir.
Yetişkin olmadığın için)
Ama yazılımda hakkını alırmsın yoksa yaşın küçük diye telif haklarını vermeyebilirler mi? Orasını Allah bilir.

Freelance çalışmak için bir yaş sınırı yok. Kendine güveniyorsan yaptığın işi her türlü satabilirsin. Ben de lise 2'de web sitesi yapmaya başlayarak para kazanmaya başladım. Freelance olarak web geliştirme yapıyordum.

Freelance çalışmak sigortalı bir iş değildir.

Evet mümkün, freelance iş yapmak için reşit olman gerekmiyor, ödeme kısmını ebeveyninin kartına yaparsan bir sorun olmaz.

Benim vurgu yapmak istediğim yer burasıydı.
Yaşı küçük olanlar sigortalı işlerde bile çalıştırılmıyo çogu zaman.

Nerde kaldı Free lancer olarak özgün bir yazılım hazırlayacak da bundan doğacak yazılımın telif parası kendine ödenecek!

En fazla velisine ödeme yapabilirler belki.

Benim vurgu yapmak istediğim yer burasıydı.
Yaşı küçük olanlar sigortalı işlerde bile çalıştırılmıyor çoğu zaman.

Nerede kaldı Free lancer olarak özgün bir yazılım hazırlayacak da bundan doğacak yazılımın telif parası kendine ödenecek!

En fazla velisine ödeme yapabilirler belki.
Aslında telif parası adı altında değil de verdiğim hizmete para alıyorsun. Türkiye'de yazılım tarafında telif işleri için firman olması gerekiyor diye hatırlıyorum.

Yani bir tane banka hesabı bularak veya elden para alarak bu işleri yapabilirsin. Ama arkadaşın değindiği şu konu doğru. Çoğu işveren sen öğrencisin veya yaşın küçük diye sana abi ayağıyla yaklaşarak pazarlık yapmaya çalışıyor. Böyle durumlarda biraz uyanık olman lazım ve işinin profesyonelliği le karşındakini bastırman gerekiyor.

Bunları hep yaşadım tecrübelerimi sana aktarıyorum.a

Geri
Yukarı