FreeSync açıkken monitörün yenileme hızı 100Hz'e düşüyor

Darksandor

Kilopat
LC27HG70 kodlu monitöre sahibim.

Ürünün linki; C27HG70QQM | LC27HG70QQMXUF | Samsung TR

FreeSync'i aktif ettiğim zaman ekran yenileme hızı 100 Hz'e düşüyor.

Sorun nedir acaba?

Araştırdım ama bununla ilgili bir şey bulamadım. FreeSync kapalıyken 144Hz oluyor. Kullandığım kablo monitörün yanında gelen HDMI kablosu, çözünürlük 2560x1440.

"Over HDMI the maximum refresh rate without FreeSync is 144 Hz, but with FreeSync it unfortunately drops to 100 Hz. Luckily FreeSync over HDMI on this monitor also supports lfc, extending its range below 20 Hz. "

Sanırım DisplayPort kablosu almam gerek, ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitörü kullanıyorum, alalı 3 hafta falan oldu sanırım. HDMI ile en fazla 100Hz oluyor. Displayport kablosu alırsanız, sayın moderatörün dediği gibi halloluyor. Ben aldım, şimdi 144Hz. Kablo olarak da bunu aldım, çok kaliteli tavsiye ederim. Tabii ki tercih sizin.

Son düzenleme:
Aynı monitörü kullanıyorum, alalı 3 hafta falan oldu sanırım. HDMI ile en fazla 100Hz oluyor. Displayport kablosu alırsanız, sayın moderatörün dediği gibi halloluyor. Ben aldım, şimdi 144Hz. Kablo olarak da bunu aldım, çok kaliteli tavsiye ederim. Tabii ki tercih sizin.

Marka çok tanıdık gelmedi ama araştıracağım, siz de memnun kalmışsınız zaten herhalde ben de bundan alacağım teşekkürler.

Arkadaşlar bir yek ben mi beğenmedim bu monitörü anlamadım ki.
Harika bir monitör bu fiyata bundan daha iyisine sahip olamazdım diyorum.

Belirttiğiniz kabloyu aldım bugün elime ulaştı, Samsung'un sitesinden Monitörün driverını Display Port için kurdum, monitörde FreeSync'ı Ultimate ya da Standard açtığım zaman siyah ekran oluyor ve o HUD ekranı sürekli açılıp kapanıyor kendi kendine. Böyle bir problemle karşılaştınız mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı