FreeSync açılmalı mı?

Karizarezz

Kilopat
Yer
Afyon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 570 ekran kartı kullanıyorum. FreeSync olayı hakkında daha yeniyim, fazla bilgim yok o yüzden sormak istedim. Bazı oyunlarda (mesela FIFA 20) FreeSync açtığım zaman screen flickering olayı oluyor ekranda titreme başlıyor. FreeSync kapattığım zaman düzeliyor. O yüzden kapalı kullanıyorum. Genel ayarlarımda aşağıda ki gibi. FreeSync'i her zaman açık mı kullanmalıyım? Çünkü FreeSync açıldığı zaman monitörün özelliği olan 1 ms gecikme özelliğini kullanamıyorum. Eğer FreeSync açık olacaksa ayarlarda "AMD için en iyileştirilmiş" seçeneğini mi seçmeliyim yoksa sadece açık olarak mı kalmalı. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• asdad.png
    asdad.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 1.617
Aşağıda yer alan videoyu baştan sona kadar izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuya bak titremeler için, belki bir yardimi dokunur ve evet FreeSync varsa kullanmalisin. Isine yararsa yorum olarak belirtirsen sevinirim.

FreeSync açtığında eğer ekran kartın NVIDIA ise G-SYNC comparatible özelliğini aç
Hayır AMD kullanıyorum
Aşağıda yer alan videoyu baştan sona kadar izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet izlediğim kadarıyla açılması çok mantıklı.

Konuya bak titremeler için, belki bir yardimi dokunur ve evet FreeSync varsa kullanmalisin. Isine yararsa yorum olarak belirtirsen sevinirim.
Çözünürlükte yenileme hızı ve G. Yenileme hızı var. İkisini de 145 mi yapıyım?

Dosya Ekleri

• sassa.png
    sassa.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 1.736
Hayır AMD kullanıyorum
Evet izlediğim kadarıyla açılması çok mantıklı.
Çözünürlükte yenileme hızı ve G. Yenileme hızı var. İkisini de 145 mi yapıyım?
Oncelikle Gelistirilmis senkronizasyonla, gecikme onleyiciyi kapatin ilk fotograftaki. Sadece netlik acik kalsin. 145 yazacaksiniz yukardaki degere. Asagiyi ellemeyin sakin.
Not: Hertz menusunden 145 i secip tamam diyeceksiniz sonra. Ise yararsa imzamdaki konuya yorum ve begeni birakirsaniz cok sevinirim, boylelikle herkese ulasmis olur cozum.

Oncelikle Gelistirilmis senkronizasyonla, gecikme onleyiciyi kapatin ilk fotograftaki. Sadece netlik acik kalsin. 145 yazacaksiniz yukardaki degere. Asagiyi ellemeyin sakin.
Not: Hertz menusunden 145 i secip tamam diyeceksiniz sonra. Ise yararsa imzamdaki konuya yorum ve begeni birakirsaniz cok sevinirim, boylelikle herkese ulasmis olur cozum.
Dediklerinizi kapattım. Yenileme Hızını 145 yapıp aşağıdaki G.Yenileme Hızı'na hiç dokunmadan çözünürlük oluşturuyorum o zaman. Çok teşekkürler yardımlarınız için. Böyle deneyeceğim ve güzel olursa yorum bırakırım. :)
Edit: Freesync açarken Amd için en iyileştirilmiş seçeneğini mi seçmeliyim yoksa sadece açık olarak mı kalmalı? @manqueller

Dediklerinizi kapattım. Yenileme Hızını 145 yapıp aşağıdaki G.Yenileme Hızı'na hiç dokunmadan çözünürlük oluşturuyorum o zaman. Çok teşekkürler yardımlarınız için. Böyle deneyeceğim ve güzel olursa yorum bırakırım. :)
Edit: Freesync açarken Amd için en iyileştirilmiş seçeneğini mi seçmeliyim yoksa sadece açık olarak mı kalmalı? @manqueller
Hangi seçeneği seçtiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı