FreeSync açılmıyor

GoTep

Hectopat
1618950332588.png

İlk defa konu açıyorum. Yanlışım olursa özür dilerim ilk önce. Gördüğünüz üzere ayarlar kısmından FreeSync açamıyorum. Bayağı bir yere baktım çözümünü bulamadım. Yardım edebilirseniz çok iyi olur. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync yazılımsal bir özellik olsa da kullandığınız ekran kartı ve monitörün FreeSync desteği olması gerekli. Eğer monitörde böyle bir destek yoksa açamazsın. Bir de bazı monitörlerde bu ayar kapalı geliyor. Menü üzerinden, FreeSync ayarını bulup açtıktan sonra FreeSync açılabilir. Tabii destekliyorsa.

Ekran kartı ve monitörün FreeSync desteği bulunuyor mu? Eğer bulunduğu halde açamıyorsanız bağlantı kablonuz desteklemiyordur, Display Port ya da HDMI 2.0 kablosu ile bağlantı yapmanız gerekiyor.

aoc g2260vwq6
Ekran kartı ve monitörün FreeSync desteği bulunuyor mu? Eğer bulunduğu halde açamıyorsanız bağlantı kablonuz desteklemiyordur, Display Port ya da HDMI 2.0 kablosu ile bağlantı yapmanız gerekiyor.
Ekran kartı rx 580 destekliyor diye biliyorum. Monitörüm aoc g2260vwq6 Free Sync destekliyor ve Display Port 2.0 kablosu var.

Monitörünün tuşu vs. varsa (arkasında, yanında vs. olabilir) o tuş aracılığıyla monitör ayarlarına girip orada FreeSync açık mı kapalı mı kontrol edebilirsin, sonra tekrar dene. Bu arada attığın ekran fotoğrafında “Adaptive Sync” açık gözüküyor.

Monitörünün tuşu vs. varsa (arkasında, yanında vs. olabilir) o tuş aracılığıyla monitör ayarlarına girip orada FreeSync açık mı kapalı mı kontrol edebilirsin, sonra tekrar dene. Bu arada attığın ekran fotoğrafında “Adaptive Sync” açık gözüküyor.
Adaptive Sync ben açmadım baktığımda açıktı
Hepsi destekliyor o halde monitörün tuşlarını kurcalayıp FreeSync ayarını bulmanız gerekiyor.
Tamamdır teşekkür ederim bakıyorum şu an.
Hepsi destekliyor o halde monitörün tuşlarını kurcalayıp FreeSync ayarını bulmanız gerekiyor.
Şimdi baktım da monitörün sağ altında düğmeler var baya bir kurcaladım menüde ama bulamadım. Monitörün kullanım kılavuzuna da baktım free sync ile alakalı bir şey bulamadım. Acaba free sync açıkta boşu boşuna mı uğraşıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı