Çözüldü FreeSync ya da G-Sync açmanın etkileri?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam lütfen sorularımı cevaplar mısınız ben zaten yırtılmaları engellediğini biliyorum konuyu boşuna mı yazdım sadece başlığa bakmayın lütfen.
Bu yüzden sadece sorduğum soruları cevaplayana vereceğim beğeniyi.
(Ha bide anlamadığım sorduğum sorulaeı cevaplamamış sormadığım baya soruyu cevaplamışsınız)
1. Arttırır.
2. Olmaz.
Görüntüde yırtılmayı engeller, FPS düşürmez. Gecikme duruma göre artabilir. Bazı monitörler FreeSync açınca 1ms ayarını açmaya izin vermiyor, böylece gecikme artmış oluyor.

Fps kaybından ziyade, 60 FPS ve üstünde monitörde oluşan yırtılmaları engelleyen teknolojilerdir. Eğer monitör destekliyorsa açmakta fayda var, performans kaybı yaşamazsınız.

Buyurun:

Çoğu oyunda 120 FPS üzeri alacak bir sisteminiz varsa kapatın.
120 FPS aşağısı alıyorsanız açın.

VSYNC gibi Input Lag'ı çoğaltıyor. Ben 150+ FPS görmeme rağmen açık kullanıyorum. Eğer profesyonel, hardcore rekabetçi atıyorsanız kapatın. Ben eğlencesine oyun oynadığım için açık bende.

Çoğu oyunda 120 FPS üzeri alacak bir sisteminiz varsa kapatın.
120 FPS aşağısı alıyorsanız açın.

V-Sync gibi Input Lag'ı çoğaltıyor. Ben 150+ FPS görmeme rağmen açık kullanıyorum. Eğer profesyonel, hardcore rekabetçi atıyorsanız kapatın. Ben eğlencesine oyun oynadığım için açık bende.

FPS'nin çok olduğu yerlerde açması mantıklı olmaz mı yırtılmayı önlemesi için? Monitörün HZ değerinden az alıyorsa açmaması gerekir çünkü yırtılma olmaz o durumda.

Geri
Yukarı