Frekans GTA6 sistem nasıldır?

Aylardir golgelerin ardindan takip ediyordum ve sonunda buna karar verdim. İnşallah herkesin eline guvenle ulasir.
Bende şu an 1080p monitor var ve 3070 Ti icin yetersiz olabilecegini duymustum. 2K monitore hemen gecis yapmali miyim?
Aynı şekilde ben de 2k geçmeyi düşünüyorum 3070ti 2k için kullanılan bir kart 1080p de darboğaz yapmaz umarım her şeyi fulleyip oynayacağız şimdilik yapacak bir şey yok 🥰

Aynı şekilde ben de 2k geçmeyi düşünüyorum 3070ti 2k için kullanılan bir kart 1080p de darboğaz yapmaz umarım her şeyi fulleyip oynayacağız şimdilik yapacak bir şey yok 🥰
3070 Ti, birçok oyunda 4K 60 FPS'i bile kurtarıyor. Cyberpunk 2077'de bile 4K 45 FPS dolaylarında geziniyor.

Teşekkür ederim desteğe aradaki farkı ödersem anakartı yükseltip yükseltmeyeceklerini soracağım.
Bu konuda bilgi aldınız mı? Hazır sisteme ek yapma şansı var mıymış? Ben de sonradan incelerken Gamepower Devour mouse'a takıldım. Ürün güzelmiş ve normal satış fiyatının yarısına alınabiliyordu. Keşke onu da ekleseydim. Şu anda en uygun HB'da 539 liraya satılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende şu anda G402 var, en az 5 yıllık mouse. Ara sıra kaydırma sorunu yaratsa da kauçuk kısımda ciddi aşınma haricinde bir sorun yaratmadı. Ancak kablolu olması dar alanda hareketimi kısıtlıyor. Bu devour'un kablosuz olması ve G402 gibi kaslı olması hoşuma gitti.

Düzenleme: Bu ürünün tekerleğinde sorun çıkabiliyormuş ama kısmet artık. 322 lira fiyatına göre oldukça iyi, en az 1-2 sene işimi görür diye düşünüyorum. Siparişe ek yaptım.

Son düzenleme:
3070 Ti, birçok oyunda 4K 60 FPS'i bile kurtarıyor. Cyberpunk 2077'de bile 4K 45 FPS dolaylarında geziniyor.

Bu konuda bilgi aldınız mı? Hazır sisteme ek yapma şansı var mıymış? Ben de sonradan incelerken Gamepower Devour mouse'a takıldım. Ürün güzelmiş ve normal satış fiyatının yarısına alınabiliyordu. Keşke onu da ekleseydim. Şu anda en uygun HB'da 539 liraya satılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende şu anda G402 var, en az 5 yıllık mouse. Ara sıra kaydırma sorunu yaratsa da kauçuk kısımda ciddi aşınma haricinde bir sorun yaratmadı. Ancak kablolu olması dar alanda hareketimi kısıtlıyor. Bu devour'un kablosuz olması ve G402 gibi kaslı olması hoşuma gitti.

Düzenleme: Bu ürünün tekerleğinde sorun çıkabiliyormuş ama kısmet artık. 322 lira fiyatına göre oldukça iyi, en az 1-2 sene işimi görür diye düşünüyorum. Siparişe ek yaptım.
Siparişe ek yapamadım ben maalesef yapamayız dediler. Sanırım ellerinde anakart yok siz nasıl ek yaptınız?

Siparişe ek yapamadım ben maalesef yapamayız dediler. Sanırım ellerinde anakart yok siz nasıl ek yaptınız?
Hazır sistem konfigürasyonlarında sipariş sonrası değişim yapamıyor olabilirler. Ben sipariş verirken hazır sisteme seçeneklerde görünmeyen farklı RAM'leri eklemek istediğimde, onu da kabul etmemişlerdi. Ben sadece ek olarak mouse aldım, sistemin içine müdahale etmedim. Sağolsunlar, hazır sistemde görünen fiyata verdiler.

Hazır sistem konfigürasyonlarında sipariş sonrası değişim yapamıyor olabilirler. Ben sipariş verirken hazır sisteme seçeneklerde görünmeyen farklı RAM'leri eklemek istediğimde, onu da kabul etmemişlerdi. Ben sadece ek olarak mouse aldım, sistemin içine müdahale etmedim. Sağolsunlar, hazır sistemde görünen fiyata verdiler.
Hayırlı olsun hocam umarım sıkıntısız elimize geçer çok güzel sistem aldık 🔥

Benim sistemim geldi, kurulum biraz sıkıntılı olsa da becerdim. Yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Power kablosu kasanın içinde, psu'nun yanındaymış. Kutuda olur diye umuyordum.. Orada olmasını beklemiyordum. Belki normal olan budur, acemiligime geldi.

Ekran kartı 2 tane 8 pin soket ile çalışıyor, fakat boşta 2 tane 6 pin görünüyor. Dönüştürücü mü lazım diye düşündüm bir an ama psu dan çıkan 2 tane 2 pin kablosunu doğru hizalayarak karti calistirdim. İlk denememde 2 tane 2 pin soketi kafama göre takmaya çalıştım, bilgisayar hiç açılmadı, bu da acemilikten olsa gerek.

Sanırım fast boot açık olduğundan bios'a giremedim. Windows üzerinden gelişmiş başlangıçtan biosa ulaştım. Ramleri 3200 mhz'e getirdim. Bir anda işlemci fani deli gibi dönmeye başladı, boşta sıcaklığı 70 dereceyi geçti. Kasayı yine söktüm, stok soğutucuyu sokup tekrardan taktım. Sistemi başlattım, cpu temp yazılımında kontrol ettim, cpu sıcaklığı 45 derecelerde gezindi boşta, fan delirmedi. Stok sogutucu kargo taşınması sırasında yerinden çıkıp gelmişti, yerine oturmuştum fakat emanet olmuştu galiba. Zaten hava sogutucu alacağım bunu çok kafaya takmadım açıkçası.

Furmark testinde Gigabyte Eagle 3070 ti 75 dereceyi geçmedi yarım saatte. Buna sevindim, açıkçası 83, 84 dereceyi görmeyi bekliyordum, çatı katında oturuyorum, odam aşırı sıcak.

Gencer Gaming'e power kablosunu bulamadigimdan, stok sogutucunun yerinden çıktığından bahsettim. Kabloyu ve yeni stok sogutucuguyu yeniden kargolayabileceklerini söylediler uğraştırmadan. Çözüm odaklı olmaları hoşuma gitti ama dediğim gibi kabloyu buldum ve halihazirda yeni bir hava sogutucu alacağım için gerek kalmadı.

Genel olarak memnunum diyebilirim bu alışverişten, sorunları çoğu benim en son 15 yıl önce bilgisayar toplamamdan kaynaklı acemilikler...

Son düzenleme:
Benim sistemim geldi, kurulum biraz sıkıntılı olsa da becerdim. Yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Power kablosu kasanın içinde, PSU'nun yanındaymış. Kutuda olur diye umuyordum. Orada olmasını beklemiyordum. Belki normal olan budur, acemiligime geldi.

Ekran kartı 2 tane 8 pin soket ile çalışıyor, fakat boşta 2 tane 6 pin görünüyor. Dönüştürücü mü lazım diye düşündüm bir an ama PSU'dan çıkan 2 tane 2 pin kablosunu doğru hizalayarak karti calistirdim. İlk denememde 2 tane 2 pin soketi kafama göre takmaya çalıştım, bilgisayar hiç açılmadı, bu da acemilikten olsa gerek.

Sanırım Fast boot açık olduğundan BIOS'a giremedim. Windows üzerinden gelişmiş başlangıçtan BIOS'a ulaştım. RAM'leri 3200 MHz'e getirdim. Bir anda işlemci fani deli gibi dönmeye başladı, boşta sıcaklığı 70 dereceyi geçti. Kasayı yine söktüm, stok soğutucuyu sokup tekrardan taktım. Sistemi başlattım, CPU temp yazılımında kontrol ettim, CPU sıcaklığı 45 derecelerde gezindi boşta, fan delirmedi. Stok sogutucu kargo taşınması sırasında yerinden çıkıp gelmişti, yerine oturmuştum fakat emanet olmuştu galiba. Zaten hava sogutucu alacağım bunu çok kafaya takmadım açıkçası.

FurMark testinde Gigabyte eagle 3070 Ti 75 dereceyi geçmedi yarım saatte. Buna sevindim, açıkçası 83, 84 dereceyi görmeyi bekliyordum, çatı katında oturuyorum, odam aşırı sıcak.

Gencer Gaming'e Power kablosunu bulamadigimdan, stok sogutucunun yerinden çıktığından bahsettim. Kabloyu ve yeni stok sogutucuguyu yeniden kargolayabileceklerini söylediler uğraştırmadan. Çözüm odaklı olmaları hoşuma gitti ama dediğim gibi kabloyu buldum ve halihazirda yeni bir hava sogutucu alacağım için gerek kalmadı.

Genel olarak memnunum diyebilirim bu alışverişten, sorunları çoğu benim en son 15 yıl önce bilgisayar toplamamdan kaynaklı acemilikler...

Ekran kartı güç bağlantısını 6+2 şeklinde iki farklı kablo ile yaptınız değil mi yanlış anlamadım? Bir de benim anakartın alt kısmında ki vidalar takılmamış sanırım biraz sallanıyor. Sadece ekran kartını taktığımda sistem çalışır duruma geliyor anladığım kadarı ile. Kutuların içerisinden garanti belgeleri çıkmadı sizde de aynı mı durum acaba? Şimdiden teşekkürler hayırlı olsun güle güle kullanın 😊

Geri
Yukarı