Frekans GTA6 sistem nasıldır?

Dostlar sizin kasanın çıkışlarında bir sorun var mı? Benim kasayı toplayan arkadaş resmen 2 USB 2.0 ve 1 HDMI girişini bloke etmiş. Çıkışların çevresindeki metal plakanın fazlalık yerlerini koparmamış, metali HDMI girişinin içine girmiş ya. Bu kadar kötü kasa toplayanı da ilk defa görüyorum. USB 2.0 girişlerine de ulaşamıyorum. USB çoklayıcı almak şart oldu.

Dostlar sizin kasanın çıkışlarında bir sorun var mı? Benim kasayı toplayan arkadaş resmen 2 USB 2.0 ve 1 HDMI girişini bloke etmiş. Çıkışların çevresindeki metal plakanın fazlalık yerlerini koparmamış, metali HDMI girişinin içine girmiş ya. Bu kadar kötü kasa toplayanı da ilk defa görüyorum. USB 2.0 girişlerine de ulaşamıyorum. USB çoklayıcı almak şart oldu.
Çok kötü bi durum bende öyle bir problem olmadı ama sistem toplayan arkadaşlarda genel bir problem mevcut sanırsam, benim de anakartın vidalarını takmamışlardı sallanıyordu. Ben söküp baştan taktım.

@ulasguldag Bende öyle bir sıkıntı olmadı. Sadece işlemcinin soğutucusunun bir tek vida tutucu plastiği yerinden çıkmıştı, bastırıp taktım. Benim Lian Li kasayla birlikte güç kablosunu da göndermişler, ancak kasanın içine atmışlardı. Tıngır mıngır sallana sallana gelmiş. Ayrıca ekran kartının güç kablosu diye çıkarttıkları 6+8 pinlik kablo yetmedi, kasanın diğer yan tarafını açıp ek güç kablolarına da ihtiyaç duydum ve 8+8 pin bağlantısını yapabildim. Gençer'in teknik servisine sorduğumda 6+8 pin yeterli olur dediler ancak bu şekilde görüntü alamadım. Kasayı bilgisayarcıya götürmem gerekti. Adam HDMI to VGA dönüştürücüsüyle görüntü aldı. Teknik servis bana dönüştürücüyle görüntü alamazsınız deyip başından savmıştı. Yine de teknik servis çalışanları kibar ve saygılı yaklaşıyorlar.

Ayrıca Whatsapp üzerinden siparişe ek olarak mouse istemiştim, dekontunu falan da attım ama sistemle beraber göndermeyi unutmuşlar. Dün telefonla arayıp sordum ama hala kargolanmadı.

MP34 diye istediğimiz M.2, MP33 Pro şeklinde gönderilmiş ama ben hızlarını yeterli buldum. 2000/1000 mb/s beklerken 3500/2700 mb/s'ı gördüm.

Genel olarak Gençer Gaming'den ne memnun kaldım ne de kalmadım diyebilirim. 6-6.5/10'luk bir hizmet sunan firma. Whatsapp'a doğru dürüst bakmıyorlar, bir cevap alabilmek için saatlerce bekleyip gerekirse tekrar yazıyorsunuz falan. Uygun fiyata almamız dışında biraz meşakkatli bir süreç oldu benim için.

@tolsdoyevski
Hocam Cyberpunk 2077'de (1080p Ray Tracing Ultra) 3070 TI'ın sıcaklık değerleri şu şekilde:

2077.gif

Son düzenleme:

Sonunda ben de çalıştırmayı/görüntü almayı başardım ve Win11 kurdum. Teknik servis ısrarla ekran kartının güç bağlantısı için 6+8 pin dese de 8+8 pinle görüntü alabildim. Yalnız kasanın fanları çok sesli çalışıyor. Kasayı normal kullanımda sessiz moda nasıl geçirebiliriz? Bir de kurduğunuz driverları yazarsanız çok iyi olur, bir şeyi atlamayayım.

@Mehmet Kağan @ulasguldag
Selamlar, bende şu an güç bağlantısı yapmaya çalıyorum dc adresiniz var mı bir kaç soru sorabilir miyim?

@ulasguldag Bende öyle bir sıkıntı olmadı. Sadece işlemcinin soğutucusunun bir tek vida tutucu plastiği yerinden çıkmıştı, bastırıp taktım. Benim Lian Li kasayla birlikte güç kablosunu da göndermişler, ancak kasanın içine atmışlardı. Tıngır mıngır sallana sallana gelmiş. Ayrıca ekran kartının güç kablosu diye çıkarttıkları 6+8 pinlik kablo yetmedi, kasanın diğer yan tarafını açıp ek güç kablolarına da ihtiyaç duydum ve 8+8 pin bağlantısını yapabildim. Gençer'in teknik servisine sorduğumda 6+8 pin yeterli olur dediler ancak bu şekilde görüntü alamadım. Kasayı bilgisayarcıya götürmem gerekti. Adam HDMI to VGA dönüştürücüsüyle görüntü aldı. Teknik servis bana dönüştürücüyle görüntü alamazsınız deyip başından savmıştı. Yine de teknik servis çalışanları kibar ve saygılı yaklaşıyorlar.

Ayrıca Whatsapp üzerinden siparişe ek olarak mouse istemiştim, dekontunu falan da attım ama sistemle beraber göndermeyi unutmuşlar. Dün telefonla arayıp sordum ama hala kargolanmadı.

MP34 diye istediğimiz M.2, MP33 Pro şeklinde gönderilmiş ama ben hızlarını yeterli buldum. 2000/1000 mb/s beklerken 3500/2700 mb/s'ı gördüm.

Genel olarak Gençer Gaming'den ne memnun kaldım ne de kalmadım diyebilirim. 6-6.5/10'luk bir hizmet sunan firma. Whatsapp'a doğru dürüst bakmıyorlar, bir cevap alabilmek için saatlerce bekleyip gerekirse tekrar yazıyorsunuz falan. Uygun fiyata almamız dışında biraz meşakkatli bir süreç oldu benim için.

@tolsdoyevski
Hocam Cyberpunk 2077'de (1080p Ray Tracing Ultra) 3070 TI'ın sıcaklık değerleri şu şekilde:

2077.gif

68 derece bu gpu için gayet iyi bence hocam. Hot Spot ve Memory Temp. de çok yüksek değil.

İşlemci için "ID Cooling SE 214 XT" montajını gerçekleştirdim. Asus Prime B660m-k' anakartına yani LGA 1700 için uyumlu, TUF VULCAN ramler de sıkıştırmadı fanı. Tam ucu ucuna yetti ama montaj sırasında ekran kartını çıkarmanızı tavsiye ederim yoksa fanı sabitleyen telleri takmak çok zor oluyor. Sonuçlar da çok iyi. Cinebench testinde normalde 82 dereceleri görüyorken yeni soğutucu ile birlikte maksimum 59 dereceyi gördüm. 20 dereceden fazla soğuttu işlemciyi. Stok fan çok fazla gürültü de çıkarıyormuş onu da anlamış oldum, bu soğutucu stok fana nazaran tamamen sessiz çalışıyor diyebilirim. Kesinlikle sizlere de tavsiye ediyorum, sıvı soğutucuya hiç gerek yok.

Dosya Ekleri

• cinebench2.jpg
    cinebench2.jpg
    329,7 KB · Görüntüleme: 20
@tolsdoyevski Cyberpunk 2077'yi 1 saatten fazla oynayınca ben de fark ettim. Ekran kartının sıcaklığı kasa camına vuruyor ve sıcaklık plastik kokusuyla birlikte ortama yayılıp rahatsız etmeye başlıyor. Kartın PCIe bağlantı noktası baya ısınıyor. Ben de işlemci stok soğutucusunu en yakın zamanda değiştireceğim.

Sistemi almak istiyorum. Almadan önce hangi değişiklikleri uygulayıp satın almalıyım?
Asus PRIME H610M-K D4'ü ve bütçeniz varsa 3070 Ti GAMING OC'yi tercih edebilirsiniz. Lian Li Lancool 205 Mesh kasa da diğerlerine göre biraz daha iyidir. Eğer ihtiyacınız varsa Gamepower Devour kablosuz mouse'un fiyatı da uygun. Bunlarla fiyat 24 bin'e çıkıyor. İtopya'da, Gaming.gen.tr'deki sistemleri de araştırıp bakın belki aynı bütçeye biraz daha iyi bir sistem yakalarsınız. Diğer sitelerdeki parçalar, Asus TUF falan, biraz daha iyidir.

Geri
Yukarı