Frenle kasisten geçmek sorun olur mu?

Trliseli

Decapat
Daha fazla  
Kasisi göremeyip frenle geçtim. Hızım 35 civarıydı geçerken hafif kaydı araba bayağı da sallandı bir sıkıntı olmuş mudur? Olduysa ne olur nasıl anlarım?

Sürekli frene basarak geçmek ön takımın ömrünü azaltır. Frene basarken arabanın önü yere yaklaştığı için altını sürtme/vurtma durumu oluşabilir.

Sürekli frene basarak geçmek ön takımın ömrünü azaltır. Frene basarken arabanın önü yere yaklaştığı için altını sürtme/vurtma durumu oluşabilir.

Arkadaşa katılıyorum.

Kasis için yavaşladıgında kasisten geçene kadar bas frene. Geçicegin zaman frene basmamalısın.

Kasise gelene kadar frene bas kasise geldiğinde ise freni bırak bu şekilde süspansiyon sert değil biraz daha yumuşak oluyor daha konforlu bir şekilde geçersin yanlış olmasın bu arada internette okudum denedim gerçekten bu şekilde oluyor.

Kasisten frene basarak geçmek ön takımın ömrünü azaltır. Kasise gelene kadar fren ile yavaşlayıp kasisten geçerken freni bırakmak en sağlıklısı. Bir kereden bir şey olmaz.

Bir kereden bir şey olmaz, üzerinden geçerken frene basmaman iyi olur.
Mesela bizde emektar Murat 131 var, kasise gelene kadar fren yaparak yavaşlıyorum, araç istop etmesin diye de debriyaja basıyorum kasis üzerinden geçerken.

Geri
Yukarı