Freud'un hangi kitabı alınmalı?

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
Çevremde "Freud'un cinselliğe kattıkları, bilinçaltı çalışmaları" tarzı şeyler duymuştum, bunları duyduktan sonra ilgim arttı ve Freud okumaya karar verdim fakat hangi kitabını okumam lazım bilmiyorum.

"Sexuality and The Psychology of Love" kitabını gördüm, bunu mu okumalıyım yoksa önerdiğiniz başka bir kitabı var mı?

Ben Uygarlık Din ve Toplum'dan başladım öneririm, yalnız kitaplarının dili ağır sıkılıp bırakacaksanız başka Psikoloji ve Psikiyatri kitaplarına bakın, kitap okuma alışkanlığınız yoksa sıkılırsınız. İyi okumalar. Eğer merakınız devam ederse Alfred Adler'e de bakın.

Çok kitap okuyan biri değilim ama ilgimin olması beni götürür diye planlıyordum, bana cinsellik ile bilinçaltı üzerine olan kitabı lazım.

Son düzenleme:
Totem ve Tabu almıştım Freud gözünden toplumları anlamak için. Sonradan Dinin Kökenlerini aldım. Kitaplar arasından ilgi alanına göre alabilirsin eğer Freud'u tamamiyle anlama gibi bir amacın yoksa. Eğer tamamen anlamak istiyorum dersen öncelikle Freud'u anlatan, Freud'un ne anlattığını anlatan kitaplara da bakabilirsin daha rahat anlayabilmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı