Frisby 280W PSU'dan 3,3V kanalından 3,040V gelmesi normal mi?

Tk28*

Hectopat
Yer
Giresun / Görele
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
2200G / A320M / 16 GB / VEGA 8 APU
Meslek
Serbest
Dostlar, geçen de konu açmıştım. Frisby 280W PSU'dan, o zamanlar +3.3v kanalından 3.1v alıyordum, şimdi 2 gündür sabit 3.040v almaya başladım. Yeri geliyor 2.970V'a düşüyor. Diğer voltajlar ideal görünüyor. Sizce kabul edilebilir değer mi? Bu arada sistemde overclock basılı. AIDA64 tüm tikler işaretli stress testinden 16 dk yaptım, sorun çıkmadı. Günlük kullanımımda reset veya kapanma gibi sorunlar olmuyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Frisby için normal, günlük kullanımımda reset veya kapanma gibi sorunlar olmuyorsa şimdilik idare eder.

Başka bir programla sağlamasını yaptınız mı? Ya da voltmetre ile kontrol etme imkanınız var mı? 3.3V kanalının kabul edilebilir sınırları; +-%5, o da 3.135V altına düşmemesi gerekir. Daha düşük voltajlar sistem dengesini bozabilir.

Başka bir programla sağlamasını yaptınız mı? Ya da voltmetre ile kontrol etme imkanınız var mı? 3.3v kanalının kabul edilebilir sınırları; +-%5, o da 3.135v altına düşmemesi gerekir. Daha düşük voltajlar sistem dengesini bozabilir.

Ölçtüm 12v kanalı 11.4 ama PC'de 11.9v gayet iyi, 5V kanalıda normal ama 3.3v kanalı multimetrede 3.18 çıkarken PC'de 3.040v görünüyor başka PSU'da denedim voltajlar hepsi düzgün ama gücü yetmediğinden kullanamıyorum.
Ayrıca benim PSU +12v kanalından 180W veriyor sistem şu anki hali outervisiona göre Max 174W çekiyor ama yeni ekran kartı alacağım o zaman sistem Max 190W istiyor PSU dediğim gibi 180W sorun olur mu?

Ölçtüm 12v kanalı 11.4 ama PC'de 11.9v gayet iyi, 5V kanalıda normal ama 3.3v kanalı multimetrede 3.18 çıkarken PC'de 3.040v görünüyor başka PSU'da denedim voltajlar hepsi düzgün ama gücü yetmediğinden kullanamıyorum.

Programlar ile gösterilen değerler bazen doğru olamayabiliyor ya da PSU ömrünü tamamlamaya yaklaşmış ve dengesiz voltajlar da veriyor olabilir. Ölçtüğünüz 3,18V sınırlar içinde fakat alt sınıra yakın. Eğer imkanınız varsa yeni bir PSU almaniz, riskleri bertaraf etme bakımından iyi olur gibi.

Programlar ile gösterilen değerler bazen doğru olamayabiliyor ya da PSU ömrünü tamamlamaya yaklaşmış ve dengesiz voltajlar da veriyor olabilir. Ölçtüğünüz 3, 18v sınırlar içinde fakat alt sınıra yakın. Eğer imkanınız varsa yeni bir PSU almaniz, riskleri bertaraf etme bakımından iyi olur gibi.

Teşekkürler bakacağım ama bir soru sormuştum sistem Max 190W çekiyor ama PSU 180W veriyor sorun olur mu?

Yardımınız için sağ olun 2.el düzgün marka PSU alacağım bütçem şu an kısıtlı maalesef eski Power'im yüzünden 1 anakartım gümledi zaten.

Geri
Yukarı