Frisby 450 Watt PSU G31TM-P21'e uyar mı?

• Konuyu başlatan pompom3535
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
P

pompom3535

Ziyaretçi
İşlemcim Intel E2200 2.20 Ghz
Anakartım: G31TM-P21

Bu özelliklere ben Powercolor HD 5670 ekran kartı aldım, ekran kartı anakarta uyar dediniz, bi sorumdaha olacaktı:

Şimdi anakartta DDR2 RAM'ler takılı. Ben buna 450 Watt'lık güç kaynağı da alıcam. DDR2 RAM'ler takılıyken ekran kartını da taktığımda PC sorunsuz çalışır mı? Bi de 450 Watt'lık güç kaynağının uyup uymadığını nerden anlıcam?

Ekran kartı: VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD5670 GDDR3 1GB 128Bit ATI Radeon DX11 Ekran Kart
Güç kaynağı: VATAN COMPUTER - FRISBY - FR-PS45F12B 450W 120MM FAN G

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili Pompom,

Aynı soruya cevap aldığın halde tekrar sormuşsun. Tekrar ve son kez cevaplıyoruz: HD 5670 ekran kartın anakartında hangi RAM takılı olursa olsun çalışır.

İkşnci sorunu cevaplıyorum:

Alacağın güç kaynağı bizim burada çöpte olsa dönüp bakmayacağımız bir PSU. Frisby dandiktir, çöptür. Frsiby alınmaz!

Onun yerine bunu al:

VATAN COMPUTER - XILENCE - XILENCE XP400 400W 120MM FAN PSU REDW

frisby'den çok daha fazla güç verir ve çok daha verimlidir. Anakartınla da uyumludur.

Bak arkadaşım HD5670 400W gerçek güç istiyor. Senin dediğin Frisby ise 450W güç kullanıp kasaya 350W civari güç veriyor. Sadece W değerine bakarak PSU alınmaz.
VATAN COMPUTER - XILENCE - XILENCE XP580 580W 120MM FAN PSU REDW

Bu ürünü veya Burak Alkan'ın önerdiğini alabilirsin.

Bu arada güç kaynakları her türlü uyar merak etme. Dediğim gibi W değerine bakıp da direk PSU alınmaz.

Yardımlarınız için sağolun. Son bişi daha. Burak Alkan'ın verdiği PSU benim kasama küçük gelme gibi bi ihtimal felan var mı? Benim taktığım PSU fan boyutu 10 cm. Boyut 16*15cm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı