Çözüm Frisby Coax FC-8890G fan sesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hakan_66

Femtopat
Daha fazla  
Bu kasayı 1,5 sene önce aldım ve 1 seneyi aşınca fandan ses gelmeye başladı. 1 fan 2 3 derken bu 5 fana kadar çıktı hem ses yapıyor hem yavaş dönüyordu. Sesi ve yavaş dönmesini sağlamak için fanlara hafiften vurmaya başladım 1 2 ay o şekilde gitti ve artık vurmakda işe yaramadı. Araştırmaya başladım fanın arkasında etiketin altında delik oluyor dendi baktım benim fanımda delik vs yoktu, tek çözüm artık fanı değiştirmek diye düşünüyordumki fana vururken bir anda fan yerinden çıktı sadece dönen yeri geri yerine sabitledim. Sonrasında aklıma dank etti. Fanın ses yapmasını ve yavaş dönmesinin sebebini buldum.

çözüm: fanlarımın vidalarını çıkarttım 4 vidayı da söktüm arka tarafından fanları ittirmeye başladım ve teker teker çıkarttım hepsini. Fanların yuvalarının içine 1 2 damla olacak şekilde makine yağı damlattım. Fanı temizledim ve yerine yerleştirdim hem fanım ses yapmıyor hem de eskisi gibi dönüyor.

not: fanları yerinden sökerken siyah olan yerlere baskı yapmayın 4 tutamacın 1 isini kırdım fanın birinde sorun oluşturmuyor ama dikkat edin. Bunu yapmak cidden zor dikkatli yapın malzemenizi kırıp parçalama ihtimaliniz var orta derece baskı uygulayın.

ipucu: fanı yerinden sökerken Frisby yazısının içinden yani "dönen fan ve Frisby yazısının ortasından dışarı doğru baskı uygulayın. Baktınız çıkmıyor inat etti biraz daha fazla baskı uygulayın %90 çıkıyor. Fanın iç vidasını vs temizleyin.

Ben böyle bir çözüm buldum bana göre ya paraya kıyıp yeni fan alınacak ya da bu çözüm gibi çözüme ulaşacaksınız başka bir yolu yok okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar iyi günler dilerim sağlıcakla kalın.

ayrıca: Sizin tercihinize kalmış bu şekilde yapıp yapmayacağınız. Yanlış hatanızda fanı kırıp bozabilirsiniz yapın demiyorum yaparsanız dikkat edin mesuliyet kabul etmek bilginize.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı