Frisby FM-G3280K GX6 PRO Gaming Mouse İnceleme

Fareyi 25.10.2017 tarihinde Hepsiburada'dan 51 ₺'ye aldım. İncelemeyi hemen yapmak istemedim, biraz kullanmayı tercih ettim önce. 3 aylık kullanım sonrası yorumlarımı paylaşıyorum.

Birkaç fotoğraf çektim ancak ürünün sitesinde yeterince ve kaliteli fotoğraflar olduğunu görünce onları yüklemekten vazgeçtim.

Detaylı bilgi, fotoğraflar ve makro programını indirmek için buraya gidebilirsiniz.

Neden bu fareyi tercih ettim?
Fare ve mousepad için toplamda 50 ₺ civarı bütçe ayırmıştım. Bu fiyata daha iyisini bulamadım. Hepsiburada'da indirimdeydi zaten o zamanlar.
Herkes Logitech G300s öneriyordu. Ancak hem bütçemi aşması (2 katı fiyat), hem daha küçük olması ve sürekli gittiğim bir internet cafede o fareyi kullanmam ve pek memnun kalmamam nedeniyle başka ürünlere yöneldim.

Teknik Özellikleri:
› 7 programlanabilir tuş
› Profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış ergonomik dizayn
› 4 kademeli ayarlanabilir DPI (800/1600/2400/3200)
› Yenilikçi profesyonel AVAGO 5050 chipset
› Işıksız gaming sensör
› Konforlu kullanım için kauçuk kaplama yüzey
› Sayfalar, Fotoğraflar ve bazı özel uygulamalar için ileri ve geri butonları
› 5 farklı oyuncu profili oluşturma imkanı
› Manyetik koruma halkalı ve altın kaplama uçlu USB Kablo
› Sürücü kurulumu gerektirmez

7 adet programlanabilir tuşu var ancak mouse tekerleğinin arkasındaki iki tuş programlanabilir değil. 8 ve 9. tuşlardan bahsediyorum:
Frisby-FM-G3280K-GX-6-Macro-Program-1.jpg
Onlar da programlanabilir olsa çok işlevsel olabilirdi. Soldaki iki tuş çok işe yarıyor, sürekli kullanıyorum.
Programda 5 farklı oyuncu profili oluşturulabiliyor.

4 kademeli DPI ayarı var. (800/1600/2400/3200) Bunu ortadaki (8 numaralı) tuş ile ayarlayabiliyoruz. Ancak o an hangi DPI ayarının geçerli olduğunu öğrenmek için bir işaret bulunmuyor veya ben keşfedemedim. Deneyerek bulmak zorundasınız.

Farenin ışıklandırması çok havalı. Sürekli renk değiştiriyor (Kırmızı, mavi, lacivert, mor, yeşil). Ancak bunu herhangi bir renkte sabit tutmak veya kapatmak da mümkün değil. Bu durum biraz can sıkıcı çünkü okula falan götürmeye çekiniyorum dikkat çekebileceği için.

Mouse tekerleği ilk başlarda beni biraz korkutmuştu. Hafif bir gıcırtı vardı ve bir süre sonra bozulacakmış gibi bir his veriyordu. Ancak 3 aylık kullanımda herhangi bir sıkıntı olmadı, sorunsuz çalışıyor.

Mousepad 30 x 25 cm boyutlarında. Uzun kullanımda terletme ihtimali var onun dışında gayet iyi. 50 ₺'ye mouse + mousepad alıyorsunuz sonuçta.

Mouse boyut olarak beni tatmin etti. Elim biraz büyük olduğu için küçük fareleri kullanmayı sevmiyorum. GX6 Pro'nun boyutu ne büyük ne küçük, ortalama diyebilirim.

Genel olarak beğendiğim ve beğenmediğin yanları:

+ Fiyat/performans ürünü
+ Ergonomik ve şık
+ 3200 DPI

- Renk değişimini kontrol edemiyoruz.
- Hangi DPI ayarında olduğumuzu gösteren bir işaret yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 8 aylık bir kullanım sonrası bildiriyorum.
Fare beni şimdiye kadar üzmedi. Tekerleği, üstüne kitap düşmesi sonucu biraz sağa sola hareket edebilmeye başladı. Sayfayı kaydırırken ufak takılmalar oluyor bu nedenle. Belki içini açıp bir şeyler yapabilirim ama pek sorun olmadığı için uğraşmak istemedim şimdiye kadar.
Onun dışında, tuşları ve kablosu sağlam, sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
Şunu da söyleyeyim, mousepad uzun kullanımda eli terletiyor, özellikle bu sıcak günlerde.
Yaklaşık 18 aylık bir kullanım sonrası bildiriyorum.
Farenin orta tuşu artık çalışmıyor. Tekerlek hala işlevsel ancak o da ilk günkü akıcılığından çok uzak.
Tekerlek kullanılamaz duruma gelene kadar idare edip, yeni bir fare bakmaya başlayacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı