Frisby PSU'dan cızırtı gelmesi ve 600W PSU önerisi

Hakan_SS

Kilopat
Daha fazla  
3 sene önce MediaMarkt'dan PC topladım. Güç kaynağı kasa ile birlikte olduğu için fark etmedim ve sertifikasız Frisby 500W aldım.
Ama neyse ki hiçbir sorun yaşamadan bugünlere kadar geldim :D. Son 1-2 haftadır bilgisayardan bir cızırtı geliyor. Ekran kartı daha yeni ve işlemciden geleceğini sanmıyorum. Güç kaynağından geldiğini düşünüyorum. 600W civarında uygun fiyatlı güç kaynağı önerisi alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 sene önce MediaMarkt'dan PC topladım. Güç kaynağı kasa ile birlikte olduğu için fark etmedim ve sertifikasız Frisby 500W aldım.
Ama neyse ki hiçbir sorun yaşamadan bugünlere kadar geldim :D. Son 1-2 haftadır bilgisayardan bir cızırtı geliyor. Ekran kartı daha yeni ve işlemciden geleceğini sanmıyorum. Güç kaynağından geldiğini düşünüyorum. 600W civarında uygun fiyatlı güç kaynağı önerisi alabilirim.

FSP HYDRO serisini önerebilirim. Eğer çok ölü fiyat olsun derseniz SHARKOON SPV2 diye bir model vardı, ona bakabilirsiniz ama pek önerilmiyor, Corsair'in eski kronik sorunlu VS modelleri ile aynı parçalara sahip olduğu söyleniyor, teknik kısımdan pek anlamadığım için kesin doğru bir yorum yapamam. Ben daha çok en kaliteli ilk 2 markadan şaşmayan bilgisiz tiplerdenim (FSP-Seasnoic) 😅.

Yeni konular

Geri
Yukarı