FSP Aurum 1200W Platinum vs. Thermaltake Toughpower GF1 750W Gold

Makaleler
6
Yer
Bursa
Aralarındaki fiyat farkına değer mi?

@kandes2 @HABAR @tirabzonun_kaymagi @passat @MisakiTaro @Samotne Ciasteczka.

RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 5600X ile kullanmayı düşünüyorum, yani iki PSU da bana fazla gelir.

Aralarındaki fiyat farkına değer mi?

@kandes2 @HABAR @tirabzonun_kaymagi @passat @MisakiTaro @Samotne Ciasteczka.

RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 5600X ile kullanmayı düşünüyorum, yani iki PSU'da bana fazla gelir.

400 lira için aradaki fark için değerde elinizdeki sisteme çok fazla gibi ama.

Bu tarz belli markaların üst seviye PSU'larının sıkıntı çıkartması gerçekten çok zor, hangisi ucuzsa onu al. Sanırım sisteminde 860Evo kullanacaktın, PSU'ya daha fazla para vermek yerine ucuz olanı alıp 970 EVO veya farklı bir M.2 SSD alabilirsin.

Bu tarz belli markaların üst seviye PSU'larının sıkıntı çıkartması gerçekten çok zor, hangisi ucuzsa onu al. Sanırım sisteminde 860Evo kullanacaktın, PSU'ya daha fazla para vermek yerine ucuz olanı alıp 970 Evo veya farklı bir M.2 SSD alabilirsin.

Tamamdır hocam, sistemin son hali ile ilgili gelecek ay konu açarım :).

Tam hatırlamıyorum ama kaliteleri yakındı, yanlış hatırlamıyorsam GF1 çok ufak bir avantaj ile daha iyi.

Ben SSD yükseltmesi falan yapardım. Sonuçta GF1 bile size fazla geliyor.

Birazdan yatacağım, cevap veremezsem kusura bakmayın.

Bütçeniz imkan veriyorsa ~%92 verimlilik ve 7 yıl garanti sunan FSP sanki biraz daha mantıklı gibi.
Bu arada sadece yaşanmış bir sorunu belirtmiş olmak adına geçen ay FSP PT1200 aldım, bir kullanıcının yaptığı yoruma istinaden denemek amaçlı prize takıp açma-kapama tuşuna basınca cızırtı sesi ve içinde net bir şekilde görülebilecek şekilde mavi elektrik kıvılcımı oluşuyordu(kullanıcının deneyimlemiş olduğu aynı hata). Bunu gördükten sonra satın almış olduğum yere sorunsuz iade ettim.

Bütçen varsa tabii ki FSP olan ancak ben olsaydım Toughpower alır geçerdim. FSP olan overkill olur gibi.

Ben SSD yükseltmesi falan yapardım. Sonuçta GF1 bile size fazla geliyor.

birazdan yatacağım, cevap veremezsem kusura bakmayın.

Şu PSU da tier A hocam, hangisini almalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı