FSP Hydro 700W 80 Plus PSU'dan gelen sesler

Pc_ DeLiSi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, FSP Hydro 700W 80 Plus bronz PSU kullanıyorum. PSU'dan ara sıra gayet net duyulabilecek şekilde takır tukur ses geliyor, kasanın kapağını açmadan dış taraftan PSU olduğu yere elimle hafif bastırdığımda ses kesiliyor. Neden oluyor bu çözümü var mı? Bazı arkadaşlarım şöyle diyecek, kasanın içini aç bak PSU vidaları falan iyi sıkılmış mı diye, sistemin montajını ben yapmadığımdan bilmiyorum, açarsam içini garanti dışı kalacak.

Toplama PC'lerde kasa içi açılırsa garanti gider diye bir şey mi var ya? Nereden aldınız? PSU'nun içini açarsanız donanıma yetkisiz müdahale yapıldığından PSU'nun garantisi öyle gider. Kutulu değil miydi donanımlar? Ya da toplayanlar kutularını vermedi mi?

PSU'nuz gayet kaliteli benim kullandığım ürün. PSU'nun sağlam şekilde sabitlenmiş olduğuna bakın kapağını açarak. Ardından sisteme yük bindirip yakından sesi dinleyin arasına kablo girmiş de olabilir. Fanı aşağıya denk gelecek şekilde monte edilmiş olması gerekiyor. Kapağının açılıp açılmadığını yeryüzündeki kimse anlamaz :) yapışkan kağıt vs yoksa tabi

Toplama PC'lerde kasa içi açılırsa garanti gider diye bir şey mi var ya? Nereden aldınız? PSU'nun içini açarsanız donanıma yetkisiz müdahale yapıldığından PSU'nun garantisi öyle gider. Kutulu değil miydi donanımlar? Ya da toplayanlar kutularını vermedi mi?

Evet PC toplama ama aldığım yerde yetkili kişi şöyle dedi kasanın içi açılıp herhangi bir parçası ile oynama falan yapılırsa garanti dışı kalır dedi.

Peki şu anlık güç kaynağından gelen herhangi bir takır tukur ses yok ileride bir sorun yaratır mı ve birkaç yazıda şöyle duydum sahip olduğum FPS 700W 80 Plus model güç kaynağı kronik sorunluymuş diye belirtilmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı