FSR 2.0 Spider-Man ekranda yırtılmalar oluyor

433725

Hectopat
FSR 2.0 ile oynuyorum ama çok fazla yırtılma oluyor ekranda özellikle swing ile gezerken çok yırtılıyor. Acaba yeni çıkan driverı indirsem düzelir mi?

Monitörün kaç Hz ve oyun kaç FPS de çalışıyor ? Monitörünün görüntülediği Hertz'ten çok fazla FPS alıyorsan yırtılma olur. Fsync yani dikey yenileme de açıp deneyebilirsin. Geliştirilmiş senkronizasyon tamamen çözmesi lazımdı aslında. Ben olsam yeni sürücüyü denerdim.

Monitörün kaç Hz ve oyun kaç FPS de çalışıyor ? Monitörünün görüntülediği Hertz'ten çok fazla FPS alıyorsan yırtılma olur. Fsync yani dikey yenileme de açıp deneyebilirsin. Geliştirilmiş senkronizasyon tamamen çözmesi lazımdı aslında. Ben olsam yeni sürücüyü denerdim.
144 Hz ama 30 FPS falan alıyorum. O zaman sorun yırtılma değil. Pikselleşme olarak adlandırabilirim.

FSR kapatınca veya balanced moduna geçirince düzeliyor fakat o zaman biraz kasmaya başlıyor. Performance modundayım RX 560 ekran kartım.

Yeni sürümü indirdim sorun çözüldü teşekkürler. FPS arttı sebebini anlamadığım bir şekilde ekstra olarak :D.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı