FSR kalitesinin DLSS'e yetişmesi mümkün mü?

shadow170

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, malum FSR ve DLSS arasında bir sürü karşılaşrırma yapıldı ama bildiğiniz gibi kalite anlamında DLSS bariz bir şekilde daha başarılı. Herkesin söylediği şey, DLSS ilk çıktığında çok kötüydü ama şu an 2.0'dan sonra kalitesi çok arttı oluyor. Peki böyle bir kalite artışı FSR için de mümkün olabilir mi? Bu RTX kartlarda olan bilmem ne çekirdeği var, çok teknik anlamda bilmiyorum açıkçası, buna benzer bir donanımsal güçlendirici AMD kartlarda yok mudur, ya da illa buna gerek var mıdır aynı kalite için?

Elbette donanımla desteklenmesi iyi bir fark yaratıyor fakat bu yazılımsal olarak da yapılabilir. Nvidia bu teknolojiye donanımla taban hazırlamaya seneler önce başladı, AMD ise daha yeni başladı. Açıkçası yakın zamanda FSR'ın DLSS'e yaklaşabileceğini bile düşünmüyorum fakat imkansız mı, hayır.

FSR gelişecek, daha iyi olacak fakat yakın zamanda DLSS kadar olabileceğini sanmıyorum.

RDNA3 çıktığı vakit sağlam bir FSR güncellemesiyle çıkmasını bekliyorum. Görüntü kalitesini, DLSS kalitesine çıkardığı vakit bence FSR harika bir şey olacak. Kalanı mini mini detaylar.

Erdi Ozuag'in MSI Delta videosunu izledim FSR gercekten cok fena bulandiriyor goruntuyu. Kendi laptopumda DLSS Performance modunda CyberPunk2077'de orjinal ile aradaki farki anlamak baya guc.

Yeni seri ekran kartı lazım demek bunun için de. Şu an sırf dlss farkı yüzünden amd kartı almak akıl karı gelmiyor bana.

FSR'a yeni güncellememi geliyor gelişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı