FTTB altyapı istek doğrultusunda FTTH olarak yenilenebilir mi?

Yaxi1

Decapat
Alt yapım FTTB olarak gözüküyor, bu altyapı Türk Telekom'a istek doğrultusunda veya tanıdık biri aracılığıyla FTTH olarak yeniden yapılabiliyor mu? Yapılabiliyorsa da ortalama ne kadar sürer?

Sizde zaten fiber var diyip FTTH döşemiyorlar FTTB altyapının olduğu yerlere.

Tanıdık bulsanız bile çok yukarılardan bulmanız lazım. Özellikle bu iş için.

Alt yapım FTTB olarak gözüküyor, bu altyapı Türk Telekom'a istek doğrultusunda veya tanıdık biri aracılığıyla FTTH olarak yeniden yapılabiliyor mu? Yapılabiliyorsa da ortalama ne kadar sürer?

Yatırıma değecek bir daire sayısı yoksa yapmazlar.
Apartmana kadar bir şekilde fiber ulaşmış. Türkiye'nin belli bölgelerinde internet erişimi bile yok.

Yatırıma değecek bir daire sayısı yoksa yapmazlar.
Apartmana kadar bir şekilde fiber ulaşmış. Türkiye'nin belli bölgelerinde internet erişimi bile yok.
Hocam 2 bina var ve ortalama 45 daire vardır, kablolar vb. bayağı da eski. Bunu hiç başarabilen yani FTTB'den FTTH'e yaptırabilen hiç yok mu veya istek/aracı doğrultusunda da yaptırmak imkansız mı?

Hocam 2 bina var ve ortalama 45 daire vardır, kablolar vb. bayağı da eski. Bunu hiç başarabilen yani FTTB'den FTTH'e yaptırabilen hiç yok mu veya istek/aracı doğrultusunda da yaptırmak imkansız mı?
Siyasi tanıdığınız yoksa ya da parasını cebinizde vermeyecekseniz (özel proje kapsamı) imkansız. Bir ihtimal MDU arıza yapar ve yenilemek yerine FTTH'ye geçirebilirler. Ortalama 1 ay internetsiz kalmanız anlamına geliyor.

İnanın çekilen eski FTTB'ler yeni FTTH'den çok daha iyidir.

Siyasi tanıdığınız yoksa ya da parasını cebinizde vermeyecekseniz (özel proje kapsamı) imkansız. Bir ihtimal MDU arıza yapar ve yenilemek yerine FTTH'ye geçirebilirler. Ortalama 1 ay internetsiz kalmanız anlamına geliyor.

İnanın çekilen eski FTTB'ler yeni FTTH'den çok daha iyidir.
Peki kabloları yenileyebiliyorlar mı? Çünkü tüm binadaki kablolar aşırı eski ve VDSL'de devamlı hız düşmeleri yaşıyoruz, bunlaru Fiber'de de görmek istemiyorum. Ek olarak şöyle bir sorun daha var ki Türk Telekom harici hiçbir yerde FIBERNET yazmıyor, sadece VDSL2 olarak gözüküyor. VDSL2'de de Santral/Saha dolabına(sitemizin önündeki kulübenin içinde) tahmini uzaklığım 9 metre olmasına rağmen modeme maksimum 70MBPS geliyor.

Millet bilip bilmeden konuşuyor. Benim bulunduğum biri 30, diğeri 24 daire toplam 54 dairelik site FTTB sistemdi, başvurudan 10 gün sonra geldiler kabloları döşeyip dairelere verdiler, 48 ve 24 port olan iki cihazıda söktüler, 3 gün içinde bütün dairelerin ont kurulumunu yapacaklar. Site olarak başvurunuzu yapın, dönüşüm yapıyorlar.

Millet bilip bilmeden konuşuyor. Benim bulunduğum biri 30, diğeri 24 daire toplam 54 dairelik site FTTB sistemdi, başvurudan 10 gün sonra geldiler kabloları döşeyip dairelere verdiler, 48 ve 24 port olan iki cihazıda söktüler, 3 gün içinde bütün dairelerin ont kurulumunu yapacaklar. Site olarak başvurunuzu yapın, dönüşüm yapıyorlar.
Çok teşekkürler hocam, bende üstte yazılanlara bakıp en iyisi en azından kabloların değişmesini talep edecektim. O zaman dediğiniz gibi FTTH isteyeyim, alt yapı zayıf büyük sıkıntı yaşıyoruz.

FTTB altyapı eskidiyse Ethernet kablosunu değiştirsinler.

Sana şöyle söyleyim FTTB altyapıdan FTTH altyapı geçiş yaparsan. Ve verilen ONT cihazı Nokia ONT ise FTTB'yi geri isteyebilirsin.

Nokia ONT verceklerini bilseydim Telekom'un bana. Kesinlikle FTTB sistem yapmalarını isterdim o kadar söyleyim. Nokia ONT sıkıntılı.

Huawei ONT verirlerse sana keyfini çıkar FTTH fiberin.

Geri
Yukarı