FTTB olan binada kablo nasıl çekilir?

akken00

Hectopat
Öncelikle merhabalar, ilk sizlere sormak istedim. Benim oturduğum apartmanın girişine kadar fiber kablo geldi. Santrale olan uzaklık da 43 metre gözüküyor ve apartmanın içerisinden ankastre kutusu var. Anlaşma sağlayacağım şirket büyük ihtimalle Millenicom olacak. Acaba bu kabloyu Millenicom mu eve kadar getirecek, yoksa ben mi kablo alıp elektrikçiye yaptıracağım? Cevaplarsanız sevinirim. Hiç bilgim yok. Yanlış bir şey yazdıysam affola.

Normalde santralden evin içerisine kadar olan kablo size ait. Büyük ihtimalle Millenicom da size evin içerisine kadar kabloyu çektirin diyecek.

Not: Eğer gelen eleman ayriyeten kablo çekme işi yapıyorsa onlara da yaptırtabilirsiniz ama ücretli oluyor o. O yüzden sormanızda fayda var çünkü genellikle elektrikçiler ya da bilgisayarcılar teknik eleman olarak görev alıyorlar bu firmalardan.

Normalde santralden evin içerisine kadar olan kablo size ait. Büyük ihtimalle Millenicom da size evin içerisine kadar kabloyu çektirin diyecek.

Not: Eğer gelen eleman ayriyeten kablo çekme işi yapıyorsa onlara da yaptırtabilirsiniz ama ücretli oluyor o. O yüzden sormanızda fayda var çünkü genellikle elektrikçiler ya da bilgisayarcılar teknik eleman olarak görev alıyorlar bu firmalardan.

Peki hangi kablo çeşidiyle CAT6 kablo mu?

Peki hangi kablo çeşidiyle CAT6 kablo mu?

Normalde santralden evin içerisine kadar normal 2'li telefon kablosu bile çekseniz işinizi görür ama ileride kabloda kopma vs olursa baştan çekmek zorunda kalmayın diye CAT6 ile çekmeniz faydanıza olacaktır.

Geri
Yukarı