FTTH Fiber optik hat nasıl çekilir?

Ben artik iyice bizi trolledigini düsünüyorum Erdem :)
Gercekten böyle bir arama yapmis olamazsin. Olamazsin degil mi?
Gerçekten böyle bir arama yaptım ve bu bir troll değil. Böyle bir aramayı yapmama şu video sebep oldu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman FTTH Fiber destekli bir bina araştırıp, ona göre taşınmaktan başka çaremiz kalmadı. -_-
Yaşadığın binadan imza topla. Destek gelirse belki birşeyler değişir.
Adam dediğin genel müdürlükte kopyala yapıştır cevap veren çalışanlar. OTAŞ'ı bankalar aldı alacak, Dolar yüzünden TT'nin zararı 900 milyon TL'ye ulaşmış fiber falan artık zor döşerler. BTK ayrı dert, belediyeler ayrı dert. Altyapı geldiyse ödenek çıkmıştır demek ki bol müşteri var.
İnternette görmüştüm.
Turkcell oralara hat döşemeyecek mi? Aydın il merkezine geldi. Oralarada gelse fena olurdu.

Türk Telekomun bana verdiği fiber obk kablo hafta içi her daireye çekildi tatilde olanların kapı uçlarına bırakıldı hatta bu kablo 15-20 metre falanda arttı yani 24 daireye çekildi çünkü şuan benim küçük odada duruyor kablolar satim mi sana erdem ne dersin :D Şaka bir yana çarşamba günü binaya fiber projesini firmaya vermişler adamlar artık ne zaman gelir sonlandırmaları yapar bekliyoruz. FTTH olacak birde ben bu işle uğraştığım için benim pc'nin dibine kadar kablo çektirdim çatıdan falan dolaştırdık falan yani.
29340c61-435e-438c-b961-7f052e5ebd36.jpg

@Rovildi 24 daireye sahip bir binada otursam bende başvururdum, 8 daire olunca kasetin %20 dolmuyor bile :cry:

@Autistic Boy bu saaten sonra ADSL'e yatırım yapmak eski yol tutmayan inatçı bir klasik arabayı yeninden restore etmek gibi olur. Hem çok uzun sürer hem maliyetli olur, sen santrale yakın olduğun düşük ping alıyorsun ya uzakta oturdan adam ne yapsın, ayrıca ADSL asimetrik bir teknoloji yayın yaparken aynı aynda bir oyun oyunyamazsın, 999 ping ile takılırsın.

TT son iki yıldır yeni binalara talep gelirse direk FTTH veya FTTB kuruyor zaten, neden ADSL yatırım yapsın, binaların eski olduğu yerlerde ise FTTC getiriyor. Bu saatten sonra ADSL çok boş iş, Güney Kore'de 10Gbps devri başladı, bu şartlarda Annex M demek gereksizlik demek.

@Rovildi 24 daireye sahip bir binada otursam bende başvururdum, 8 daire olunca kasetin %20 dolmuyor bile :cry:

@Autistic Boy bu saaten sonra ADSL'e yatırım yapmak eski yol tutmayan inatçı bir klasik arabayı yeninden restore etmek gibi olur. Hem çok uzun sürer hem maliyetli olur, sen santrale yakın olduğun düşük ping alıyorsun ya uzakta oturdan adam ne yapsın, ayrıca ADSL asimetrik bir teknoloji yayın yaparken aynı aynda bir oyun oyunyamazsın, 999 ping ile takılırsın.

TT son iki yıldır yeni binalara talep gelirse direk FTTH veya FTTB kuruyor zaten, neden ADSL yatırım yapsın, binaların eski olduğu yerlerde ise FTTC getiriyor. Bu saatten sonra ADSL çok boş iş, Güney Kore'de 10Gbps devri başladı, bu şartlarda Annex M demek gereksizlik demek.

Bizim bina 30-40 yıllık yani sen düşün durumu 20 yıllık kablolar vardı santral 2013 te falan değiştirilmişti yanılmıyorsam fiber var mı diye sorduğumda benim yüzümden 24 daireye çekildi yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı