FTTX-V2 altyapıda müstakil eve fiber kablo çektirme şansım var mı?

Hocam peki zor birşey mi lehim veya kaynak tarzı şeyler istiyor mu? Birde elektrikçi tanıdığım babamın vardır babam eski sanayici. O kaç lira tutar peki ortalama?

Bir de diyelim ki elektrikçiye kabloyu çektirdim aktifleşmesi uzun sürer mi? Ve yine aktifleşmesi için Telekom'un işlem yapması gerek değil mi?
Telekom ekibiyle düzgün iletişim kurarsanız çabuk yaptırabilirsiniz. Asıl olayı yapan telekom müdürlüğü değil çünkü. Asıl işi yapan ekip. Düzgün konuşursanız yaparlar.

Telekom ekibiyle düzgün iletişim kurarsanız çabuk yaptırabilirsiniz. Asıl olayı yapan telekom müdürlüğü değil çünkü. Asıl işi yapan ekip. Düzgün konuşursanız yaparlar.
Hocam geçen eve gelen ekipteki çalışan çok samimiydi. Bir sorun falan çıkarsa sen yine arıza kaydı oluştur ben gelir bakarım gerekirse takip başlatırım falan demişti. Bu sabah yine bir arıza kaydı oluşturdum yine aynı çalışan gelirse onla bir konuşurum olayı özet geçerim kablo çektirme şansımı falan sorarım. Onun cevabına göre bir şeyler yaparım büyük ihtimalle. Herşey için teşekkür ederim ikinize de.

Hocam geçen eve gelen ekipteki çalışan çok samimiydi. Bir sorun falan çıkarsa sen yine arıza kaydı oluştur ben gelir bakarım gerekirse takip başlatırım falan demişti. Bu sabah yine bir arıza kaydı oluşturdum yine aynı çalışan gelirse onla bir konuşurum olayı özet geçerim kablo çektirme şansımı falan sorarım. Onun cevabına göre bir şeyler yaparım büyük ihtimalle. Herşey için teşekkür ederim ikinize de.
Bina içi kablolarda sıkıntı olabilir, kabloların geçtiği yolda kazı olmuştur, zarar gelmiştir vs. Siz kutudan test yaptırın. Bazen santralde portlarda sıkıntı olabiliyor, port değiştirin diyin. Bunları uygun şekilde söyleyin ama. Az buçuk bu işlerden anladığınızı düşünürlerse daha çok yardımcı olurlar.

Bina içi kablolarda sıkıntı olabilir, kabloların geçtiği yolda kazı olmuştur, zarar gelmiştir vs. siz kutudan test yaptırın. Bazen santralde portlarda sıkıntı olabiliyor, port değiştirin deyin. Bunları uygun şekilde söyleyin ama. Az buçuk bu işlerden anladığınızı düşünürlerse daha çok yardımcı olurlar.

Hocam ben bir şeyler uydururum. Teşekkür ederim tekrardan her şey için.

Geri
Yukarı