Fujifilm X-T200 vs Canon EOS M50 Mark II

clotxin

Femtopat
Merhabalar daha önce amatör seviyede kompakt fotoğraf makinesi kullanan biri olarak şuanda yeni bir aynasız makine almayı düşünüyorum. Bütçem 16-17 bin lira civarı. Hobi olarak manzara çekimi ve günlük amaçlı kullanmak istiyorum. İlerde uygun lensler ile astrofotoğrafçılık da düşünüyorum. Şuan linkini bıraktığım iki seçenek arasındayım.

Alacağım makine ve lensin beni uzun bir süre beni idare etmesi lazım çünkü yakın zamanda yeni bir lens almayı düşünmüyorum. Dolayısıyla lensi olabildiğince fazla amaçta kullanabilmek istiyorum. Ama bu makineler ve lensler hakkında pek bilgim olmadığı için danışmak istedim. İkinci el almayı düşünmüyorum. Videodan ziyade daha çok fotoğraf için kullanmak istiyorum. Bütçe dahilinde farklı önerilerinize de açığım.

Lens - makine kombinasyonunu düşününce (bir Fujifilm kullanıcısı olarak) X-T200'ü öneririm.
Canon'un odak uzaklığının 150mm'ye kadar çıkması acaba Fujifilm'e göre önemli bir avantaj sağlar mı yoksa Fujifilm de yeterli olur mu ve porte çekimlerinde uygun mudur. Ayrıca eğer bu lensi ve xt200'ü kullandıysanız memnun kaldınız mı. Cevabınız için teşekkür ederim.

Canon'un odak uzaklığının 150mm'ye kadar çıkması acaba Fujifilm'e göre önemli bir avantaj sağlar mı yoksa Fujifilm de yeterli olur mu ve porte çekimlerinde uygun mudur. Ayrıca eğer bu lensi ve xt200'ü kullandıysanız memnun kaldınız mı. Cevabınız için teşekkür ederim.
X-T100 kullandım ve gayet memnundum. Cihaza hala sahibim. Elbette 80 ve 150mm arasında büyük bir fark var. Telefotoya ihtiyacınız olup olmadığı ile alakalı bu tamamen.

Yeni konular

Geri
Yukarı