Fujitsu D3041-A1 Anakarta Xeon E5450 İşlemci Takma

Xainly

Hectopat
Öncelikle merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi anakartıma Xeon E5450 (Normalde 771 pin işlemcidir ama bu 775 pin için modlanmış) işlemci takıyorum maalesef bilgisayar açılışta "No microcode Update loaded for booting Processor" hatası ile karşılaştıktan sonra bilgisayar kendisini kapatıyor.
Çözümünü biraz araştırdım hazır modlanmış BIOS dosyaları varmış tabii bu model için olanı yok.
Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Anakart: Fujitsu D3041-A1

Burada aşağılarda bir yerde bir mesaj var onu deneyin. Ama sorumluluk kabul etmem.

Anakart uyumluluk listesinde işlemciniz var mı?
Anakart LGA 775 pin kabul ediyor.
1574192973088.png

Ama 775 pin soketlere 771 pin olan xeon işlemcileri takıyorlar ben de öyle yapmak istiyorum.
Burada aşağılarda bir yerde bir mesaj var onu deneyin. Ama sorumluluk kabul etmem.
Deneyeceğim.
Olmayacaktır. BIOS güncellemesi deneyin, işlemcinin desteklenmediğini söylüyor veya modlu BIOS bulabilirseniz iyi olur.
Modlu biosu aradım bulamadım.

Kurulum medyasını anlatıldığı şekilde oluşturup
1-Rüfus ile DOS flaş oluşturun
2-DOS üstünden setup çalıştırın

Yazılan mesajı baştan sona yaptınız mı? Bios güncel mi?

ZIP dosyası olarak yüklemek zorunda kaldım fakat siz bunun uzantısını .BUP olarak değiştirip anakartınıza yüklemeyi deneyin, Xeon E5450'nin kodu ile uyumlu gibi görünüyor bu BIOS: MEGA

Yazılan mesajı baştan sona yaptınız mı? Bios güncel mi?
En son bunu kurmuştum dahası yok sanırım.
ZIP dosyası olarak yüklemek zorunda kaldım fakat siz bunun uzantısını .BUP olarak değiştirip anakartınıza yüklemeyi deneyin, Xeon E5450'nin kodu ile uyumlu gibi görünüyor bu BIOS: MEGA
.BUP Dosyasını nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum biraz açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı