Full Body Tracking için gerekenler

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu aralar VR Chat için HTC Vive almaya karar verdim. Almışken Full Body Tracking özelliğine de bakayım dedim ama çok şey anlamadım. Sorularım şunlar:
  • "Full Body Tracking" Base Station'lar (Odanın köşelerine koyduğumuz algılayıcılar) ile yapılabiliyor mu? (2 tanesi ile)
  • Eğer yapılamıyor ise neler lazım?
  • Oculus Rift ve Xbox One Kinect ile FBT yapılabiliyor mu, nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar VR Chat için HTC Vive almaya karar verdim. Almışken Full Body Tracking özelliğine de bakayım dedim ama çok şey anlamadım. Sorularım şunlar:
  • "Full Body Tracking" Base Station'lar (Odanın köşelerine koyduğumuz algılayıcılar) ile yapılabiliyor mu? (2 tanesi ile)
  • Eğer yapılamıyor ise neler lazım?
  • Oculus Rift ve Xbox One Kinect ile FBT yapılabiliyor mu, nasıl?
Dediğin olayı en iyi Htc Vive ile yapabilirsin. Çünkü tracking konusunda en iyisi Htc. Bunu yapabilmen için harici satılan tracker alman lazım. Tüm vücut istiyorsan en az 6 tane gerekir ki buda oldukça pahalıya gelecektir. Son olarak evet baz istasyonları yani 2 tanesi sana yetecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı