Full hd çözünürlüğün ekrana sığmaması sorunu

Furkan X

Kilopat
Yeni aldığım HD5570 kartını samsung 102 ekran full hd tv ye bağladım ancak 1920x1080 çözünürlükte ekrana tam olarak sığmadı ve kalitesizleşti renkler olsun yazılar olsun.
1920x1080 haricinde onun altındaki çözünürlüklerde de verim alamıyorum. Sorunsuz ve en yüksek çözünürlük 1680x1050. Bunun üstündeki çözünürlüklerde sıkıntı var dediğim gibi oluyor malesef.
Sanırım pek çok kez söylendi ama ben bulamadım kusura bakmayın :( . İlk kez hdmi bağlıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar iyi günler.

İşleri hızlandıralım... bir sorunununuz olduğunda, sorunu TAM tarif edin:

1 : Samsung 102 ekran tv'nin tam kodu ne... bana kalırsa Tofaş arabaya HDMI bağladın gibi geldi Samsung 102 diyince.

2 : Renkler nasıl kalitesizleşir açıklar mısın? Neyle karşılaştırıyorsun? Gerçek gün ışığı mı, yağlı boya tablo mu, ipad mi, ViewSonic mi, ananenin gözlüğü mü?

3 : 1920x1080'de tam sığmıyorsa, en basit hareket olarak, televizyonun kendi ayarlarını kontrol ettin mi 16:9 v.b diye, ekran ayarlarından?

İşleri hızlandıralım... bir sorunununuz olduğunda, sorunu TAM tarif edin:

1 : Samsung 102 ekran tv'nin tam kodu ne... bana kalırsa Tofaş arabaya HDMI bağladın gibi geldi Samsung 102 diyince.

2 : Renkler nasıl kalitesizleşir açıklar mısın? Neyle karşılaştırıyorsun? Gerçek gün ışığı mı, yağlı boya tablo mu, ipad mi, ViewSonic mi, ananenin gözlüğü mü?

3 : 1920x1080'de tam sığmıyorsa, en basit hareket olarak, televizyonun kendi ayarlarını kontrol ettin mi 16:9 v.b diye, ekran ayarlarından?

1. 503 serisi lcd tv. Eğer hala anlamadıysan şu linkteki tv diyim 40'' LE40D503F7W Series 5 Full HD LCDTV - GENEL BAKIŞ | SAMSUNG .

2. Renkler kalitesizleşiyor işte neyle karşılaştırıyorsunuzu mu var yani nasıl diyim herzaman oynadığım oyunlardan bahsedeyim renkler daha koyu hani normal bir koyuluk değil kalitesiz koyuluk hani eskiden tvlerin scart girişini tam oturtamadığınızda renkler tuhaflaşır ya öyle oluyor kusura bakmayın pek tarif edemedim ama yazılardaki çizgiler vs kötüleşiyor tırtıklı oluyor.

3. Ekran boyutunda ziyade zaten genel bir sorun var yazılar bile tırtıklı diyorum. O derece...

İyi forumlar iyi günler. Şimdiden teşekkürler.

CCC'de gelişmiş ayarları devreye sokun ve Dijital Pnael kısmından ölçeklendirme ayarını değiştirin.

p90CuFp.jpg

Malesef sorun devam ediyor. Bu arada televizyonumun menüsünden ekrana sığdır seçeneğini buldum ekran boyutu sorunu düzeldi tam sığdı ama görüntü kalitesizliği ve hatta o kadar kalitesiz ki yazılardaki harflerde tırtıklar var o derece... Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı