Full HD monitörde 4K video izlemek

Ekran kartın video çözünürlüğünü düşürüyor, yeteri kadar güçlü olmadığından da kasma yaşıyorsun (internet kaynaklı da olabilir, tarayıcı ayarlarında donanım hızlandırma seçili değilse işlemcinden de olabilir)

Olabilir fakat çok bir değişiklik yapmaz, hele ki 4K izliyorum denecek bir değişiklik hiç yapmıyor. 1080P'den daha fazla olabilir çünkü teorik olarak daha fazla detay var ama yine de bence çok mantıklı bir şey değil.
Yo mantıklı, fark görmemen de ya küçük ekran kullanıyorsun ya da gözlerinde bir problem var.

Yo mantıklı, fark görmemen de ya küçük ekran kullanıyorsun ya da gözlerinde bir problem var.
Arkadaş donuyor demiş, ülkedeki ortalama internet hızının 20mbps sınırlarında olduğunu düşünürsek ve ortalama bir 4K videonun dakikasının 600mb olduğunu düşünürsek, mantıksız oluyor. Bu detayları göz önünde bulundurmaz isek zaten daha fazla detay görüntüyü daha iyi yapıyor. Onda bir sıkıntı yok.

Ekran kartın video çözünürlüğünü düşürüyor, yeteri kadar güçlü olmadığından da kasma yaşıyorsun (internet kaynaklı da olabilir, tarayıcı ayarlarında donanım hızlandırma seçili değilse işlemcinden de olabilir)
Ekran kartının video çözünürlüğünü düşürdüğünü senden duyuyorum yanlışım varsa düzelt.

Ekran kartının video çözünürlüğünü düşürdüğünü senden duyuyorum yanlışım varsa düzelt.
Eğer ekran kartı 1080P bir monitör çıkışına bağlıysa 1080P'nin üstünde bir görüntü vermesi çok zor bir durum. Zaten zorlasanız bile bu durumun karşısında monitör çalışmayacaktır.

Arkadaş donuyor demiş, ülkedeki ortalama internet hızının 20Mbps sınırlarında olduğunu düşünürsek ve ortalama bir 4K videonun dakikasının 600 MB olduğunu düşünürsek, mantıksız oluyor. Bu detayları göz önünde bulundurmaz isek zaten daha fazla detay görüntüyü daha iyi yapıyor. Onda bir sıkıntı yok.

Video donmuyor, kasıyor. Yani internetimde bir sıkıntı yok 46.55 download,44.52 upload alıyorum.

Geri
Yukarı