Furmark GPU test aracı ayarları

DemirNeT

Hectopat
Makaleler
1
Yer
ELAZIĞ
Daha fazla  
Meslek
İŞLETMECİ
Furmark son sürümü ile ekran kartımın testini yaptım FPS 13 Temp 104- 105 derece arasında gidip geliyor.

Sizce normal mi? Stabil çalışan kartın FPS ve sıcaklığı ne olmalıdır? Furmark programının ayarları nasıl yapılır? Hangi kutucukları tikleyip teste başlamamız gerekiyor?

Bilen anlayan arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
FurMark gereksiz yük bindirir karta, onun yerine daha gerçekçi benchmarklar tercih edin.

104-105C fazlasıyla sıcak, düşürün.
Karttan karta değişmekle beraber 100C her türlü fazladır, yine de bazı AMD kartlar -eski olanları- 100C gibi operate sıcaklıklarına sahip, Nvidia bir kart ise zaten 104 105’de kapanırdı, her halükarda düşürün en azından 85 olsun tam yükte.

FurMark gereksiz yük bindirir karta, onun yerine daha gerçekçi benchmarklar tercih edin.

104-105C fazlasıyla sıcak, düşürün.
Karttan karta değişmekle beraber 100C her türlü fazladır, yine de bazı AMD kartlar -eski olanları- 100C gibi operate sıcaklıklarına sahip, Nvidia bir kart ise zaten 104 105’de kapanırdı, her halükarda düşürün en azından 85 olsun tam yükte.
Benchmark programı olarak hangisini kullanabilirim?

Heaven Benchmark, 3DMark kullanabilirsin.
Heaven’dan geçerse 3DMark kullan, bundan da geçerse %99 tüm oyunlarda o derece bir şeyler alacaksın.

Tamam deneyeceğim.
Heaven Benchmark programını indirdim. Hata veriyor stres tikini işaretleyince key istiyor.
Heaven Benchmark, 3DMark kullanabilirsin.
Heaven’dan geçerse 3DMark kullan, bundan da geçerse %99 tüm oyunlarda o derece bir şeyler alacaksın.
1.24 Gb olanı indirdim yanlış indirdim heralde.
Şimdi 247 Mb olanı indirdim. Hangisi doğru, sitesinde iki program birden var.

Son düzenleme:
Tamam indirdim arayüze gelince tam ekranda, sol üst köşede BENCHMARK yazan yere tıkladım bir kaç dakika sonra grimsi ekranda sonuç verdi.
Bildiğiniz daha iyi bir program var mı?

Grimsi ekran derken çöktü mü ?
Şu an programlık bir sıkıntı yok gayet iyi bir benchmark yöntemi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı