Furmark Testi nasıl olmalı?

sarashina

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bilgisayar aldım ve ekran kartı için FurMark testi yapmak istiyorum. Ayarları nasıl olmalı ve kaç saat açık durmalı? İşlemci testi (Prime95) ile beraber mi yapılmalıdır?

Prime95 ile sistemi yük altına sokarsan, darboğaz vesaire oluyor mu diye kontrol edersin.

Hocam R5 2600 1660 Super'e darboğaz yapmayacağını düşünüyorum o zaman beraber çalıştırmama gerek yok. Teşekkür ederim.
Benim gibi kalitesiz PSU kullanıyorsan 2 dakika yapınca sistemin kapanıyor haberin olsun.

Hocam keşke sağlam bir PSU alsaydınız. Ben Corsair VS550 aldım memnunum şu anlık alalı 2 gün oldu (kasada Spec Delta RGB).

Arkadaşlar merhaba. Yeni bilgisayar aldım ve ekran kartı için FurMark testi yapmak istiyorum. Ayarları nasıl olmalı ve kaç saat açık durmalı? İşlemci testi (Prime95) ile beraber mi yapılmalıdır?

GPU üreticileri kartlarına FurMark ile alakalı koruma sistemleri koyduğundan beri bilgisayarda FurMark çalıştırmanın hiç amacı kalmadı. Zaten bundan önce de bir güzel kart yakardı FurMark. Sisteme gerçekçi olmayacak düzeyde bir yük yaratıyordu çünkü. Zaten kartınız FurMark çalıştırdığınızda hızını düşüreceği için verdiği sonucun bir gerçekliği kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı