Çözüldü FurMark testi nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
FurMark testi karttan karta değişiklik gösteriyor mu ama gösterdiğini tahmin ederek bu konuyu açıyorum sorularım şunlar:
1-Ayarlar nasıl olmalı? (Çözünürlük, MSAA..)
2-Kaç dakika yapmalıyım?
3-Testi kapatmam gerekirse nasıl kapatacağım?
Sonuçları sizlerle paylaşırım.
Ekran kartı: RX 5600 XT.
CPU: AMD Ryzen 5 3600X.

Çözüm
Ayarları ben FHD olarak yapıyorum. 15-30 dakika yapman yeterli olur. ESC'ye basarak kapatabilirsin.
Ayarları ben FHD olarak yapıyorum. 15-30 dakika yapman yeterli olur. ESC'ye basarak kapatabilirsin.

Çözüm
MSAA - 0, Çözünürlük 1080P ya da daha düşük olması iyi olur.
10 dakika civari yapabilirsiniz, puanlamayı görmek için 1 dakika yapılıyordu sanırım.
Alt F4 ya da ESC ile çıkabilirsiniz

Puanlama dışında, FurMark yerine OCCT ile stres testi uygulamak daha iyi. FurMark çok yormuyor kartı.

1- 1080p ve 8X MSAA kullanabilirsiniz zorlamak için.
2- 10 dakika yeterli olur.
3- Çarpıya basın veya zaman ayarlayın. Zaman ayarlayınca kendisi kapanacaktır ve bazı bilgileri gösteren bir ekran açılacaktır.

Zaman ayarlamak için sol alttan Settings kısmına gelin, Benchmark duration var. Orada standart olarak 60000 ms yani 60 dakika yazar. İstediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
İstediğin ayarlarda test edip başkalarınınkiyle kıyaslayabilmen için ayarlar var.
10 dakika yapan da var birkaç saat de. Bir şartı olsa program kendisi söylerdi.
Alt + F4 işe yarayacaktır. ESC ile de çıkıyordu diye hatırlıyorum. Başka bir kısayolu varsa program söyler.

Yazma untmuşum Powerboost bir PSU bana sıkıntı yaratır mı?
Kaç Watt? Bildiğin gibi, önerilmiyor fakat 550W civarıysa sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı