Futbol neden aşırı konuşuyor?

Futboldan anlamıyorum anlamak da istemiyorum çocukken çok az oynaşımdır oynatmadıkları için ülke gündem ful maç hele hele her erkek maçı seviyor ben hariç, sınıfta misal 1 2 kişi açıyor maç muhabbetini susmak bilmiyorlar, o 1 2 kişi her dakika zaten konuşuyor da bu kadar tutulmasının sebebi nedir? Ronaldo'ymuş Messi'ymiş Icardi'ymiş dileme dolandı bilmediğim halde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir şey çünkü. İnsanları birbirine bağlıyor, hakkında konuşmaktan, izlemekten keyif alıyorlar. Bir de herkese hitap edebilen genel bir olgu. Herkes sevmek zorunda değil ama tenis, golf gibi değil en azından.

Futboldan anlamıyorum anlamak da istemiyorum çocukken çok az oynaşımdır oynatmadıkları için ülke gündem ful maç hele hele her erkek maçı seviyor ben hariç, sınıfta misal 1 2 kişi açıyor maç muhabbetini susmak bilmiyorlar, o 1 2 kişi her dakika zaten konuşuyor da bu kadar tutulmasının sebebi nedir? Ronaldo'ymuş Messi'ymiş Icardi'ymiş dileme dolandı bilmediğim halde.

Demek ki seviyoruz ediyoruz başka ne olabilir bir zararıda yok.

Hocam Dünya Kupası'nın finalini 4 milyar kişi izledi. Galatasaray'ın Instagram takipçi sayısı Yunanistan nüfusundan fazla. Sebebini siz düşünün artık. Ayrıca bu şikayet edilecek bir şey değil, zevk meselesi.

Futbol da siyaset gibi bir şey sistemin oyunu. Milleti gündemden uzaklaştırmak için güzel çözüm. Zoruna giden olacaktır ama gerçekler böyle. Aşırı bağlanmayın hiç bir şeye.
Bunu bile siyasete nasıl siyasete bağladınız merak ediyorum.

Bunu bile siyasete nasıl siyasete bağladınız merak ediyorum.

Bu yorumu bekliyordum sizden. Siyaset değil, siyaset gibi bir şey. Siyasette nasıl gündemi bozarak halkı manipüle ediyorlarsa, futbolda da aynı durum geçerli. Halkın dikkatini dağıtmak için yapılan büyük güçlerin etkisi altında bir spor. Tamam spor olarak karışmam, izlemesi eğlenceli, transferler hakkında konuşursun falan filan. Ama mesela bilerek bir maçta hakeme şike yaptırırlar, gündemde istenmedik konu varsa hemen bozulur, milletin odağı o şikeye kayar. Dediğim anlamı buydu. Gündemi bozmak için bir yöntem. Nedeni de en popüler spor olması, bu yüzden futbol da genelde hep şike vs. oluyor. Spor olarak istediğiniz kadar sevin, benim de itirazım yok. Demek istediğim farklı, umarım anlamışsınızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı