Futbola Başlama Yaşı

nvyst

Hectopat
Daha fazla  
Daha önce futbol oynamışlığım çok yok, şu an zaten hiçbir şey bilmiyorum. Hiç sokakta maç falan yapmadım. 2-3 kişi ile eğlencesine 5-10 kere oynamışlığım var. Boyum 1.70 ve Kilom 50 yani fiziğim uygun.
  1. 15 yaşındayım, şimdi başlarsam ileride profesyonel olarak yapabilir miyim?
  2. Profesyonel kulüpler sadece 7 yaşında başlayanları mı alıyor?

Not: "Hiçbir şey için geç değildir." gibi cevaplar yerine daha gerçek cevaplar verirseniz sevinirim.

Önce, bir kulübe yazıl. Aydınlıspor gibi. Sonra lisans çıkar. Sonra transfer olan ola büyük kulüplere gidersin.

Önce, bir kulübe yazıl. Aydınlıspor gibi. Sonra lisans çıkar. Sonra transfer olan ola büyük kulüplere gidersin.
Hiçbir tecrübem olmadığı için kulüpte nasıl tepki alırım? Kulüpte futbolun en başından itibaren öğretiyorlar mı? Ayrıca yaşım sence geç değil mi? Bütün profesyonel futbolcular 7 yaşında başlamış :kararsız:

Klüpte illa bir şeyler öğrenirsin. En genç futbolcu 17 yaşında, sen de 22 yaşında oynamaya başlarsın. Sadece 7 yaşındaki almıyorlar.

Futbolu çok sevdiğin için futbolcu olmak istediğini düşünmüyorum, asıl sebep nedir?
Futbolu çok sevemem zaten çünkü kurallarını ve maçta yaşanan duyguları bilmiyorum. O anı yaşamak lazım sevmem için. Önceden aklım ermemişti belki aklıma gelmedi ama şimdi düşününce bilmediğim bir şeyi sevemem zaten futbolu denemeliyim diye düşündüm. Ayrıca diğer bir etken ise çok fazla para kazandırması.

Yaşın baya ilerlemiş. Gerçekçi olmak gerekirse bu işte iyi değilsen başlamanı önermem. Eğitim hayatına devam et.

Ayrıca o yurt dışındaki yıldız oyuncular futbola 6 7 yaşlarında başlıyorlar. Eğitim sistemleriyle bizimki çok ters...
Şuan futbolun kurallarını ve maç yaparken ki olan biteni yani kısaca o duyguyu bilmiyorum. Ama o duyguyu kavrayabilirsem çok çabuk öğrenirim çünkü gerçekten sevdiğim bir şeyi yapıyorsam çok çabuk öğrenen birisiyim.

Tuttuğun takımın, Avrupa maçlarına git. O zaman o atmosferi görür ve sevip sevmediğine karar verirsin. Ama mutlaka stattan izlemelisin. Televizyondan değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı