Futbolcu olmak istiyorum ama ailem oku diye ısrar ediyor

Çağatay Kaan

Decapat
Futbolcu olmak istiyorum ama ailem oku oku diye ısrar ediyorlar. Yani yetenekliyim, kulüpler beni beğenmişti gidemedim. Gerçekten futbolcu oynamak istiyorum. Futbol oynamak, o topa falso vermek, top sürmek bana terapi gibi geliyor. Derslerim de iyi ama ailem sürekli baskı yapıyor "Yalandan futbolcu olacak.", "Bazılarının yanında senin yeteneğin çöp kalır." gibi sözlerle vazgeçirmeye çalıştırlar. Ama vazgeçmedim, hep çalıştım, hala çalışıyorum. Yaşım 15. Geç değil, hala yapabilirim ama ailemin de desteği olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Futbolcu olmak istiyorum ama ailem oku oku diye ısrar ediyorlar. Yani yetenekliyim, kulüpler beni beğenmişti gidemedim. Gerçekten futbolcu oynamak istiyorum. Futbol oynamak, o topa falso vermek, top sürmek bana terapi gibi geliyor. Derslerim de iyi ama ailem sürekli baskı yapıyor "yalandan futbolcu olacak.", "bazılarının yanında senin yeteneğin çöp kalır." gibi sözlerle vazgeçirmeye çalıştırlar. Ama vazgeçmedim, hep çalıştım, hala çalışıyorum. Yaşım 15. geç değil, hala yapabilirim ama ailemin de desteği olması lazım.

Beni de hiç desteklemiyorlar. Benim planım şehir dışındaki iyi bir liseye gidip o şehirin takımının altyapısına girmek.

Futbolcu olmak istiyorum ama ailem oku oku diye ısrar ediyorlar. Yani yetenekliyim, kulüpler beni beğenmişti gidemedim. Gerçekten futbolcu oynamak istiyorum. Futbol oynamak, o topa falso vermek, top sürmek bana terapi gibi geliyor. Derslerim de iyi ama ailem sürekli baskı yapıyor "Yalandan futbolcu olacak.", "Bazılarının yanında senin yeteneğin çöp kalır." gibi sözlerle vazgeçirmeye çalıştırlar. Ama vazgeçmedim, hep çalıştım, hala çalışıyorum. Yaşım 15. Geç değil, hala yapabilirim ama ailemin de desteği olması lazım.
Sen kendini geliştirmeye bak. Bunun farklı varyasyonları var. Bazısı sanatçı olmak ister, desteklenmez, bazısı bilim insanı olmak ister, desteklenmez. Elinden geldiğince kendini geliştir. İnternetten teknik öğren. Okulun spor hocalarıyla konuş, okul takımına girmeye çalış. Onlar seni her türlü destekler, gerekirse ailenle de konuşurlar.

Beni de hiç desteklemiyorlar. Benim planım şehir dışındaki iyi bir liseye gidip o şehirin takımının altyapısına girmek.

Aynı planı bende düşüm foça spor lisesini kazandım sadece futbol üzerina kurulu lise tam gidicem korona çıktı pansiyonda kalamadım inşallah 10 sınıfta bir daha giricem ve oradan bir alt yappıya gidicem.

Aynı planı bende düşüm foça spor lisesini kazandım sadece futbol üzerina kurulu lise tam gidicem korona çıktı pansiyonda kalamadım inşallah 10 sınıfta bir daha giricem ve oradan bir alt yappıya gidicem.

O liseye nasıl katılıyorsun. Parkur mu? Futbol oynayarak mı?

O liseye nasıl katılıyorsun. Parkur mu? Futbol oynayaraek mı?

Evet futbol oynayarak sınav oluyorsun. İlk 5 deydim 69 puanla girdim orta açıyorsun ceza sahasına sonra 30 metre sprint koşu yapıyorsun çift ayak sıçrama ceza yayının oradan şut çekiyorsun kaleye 90a çekersen 4 alt köşelere çekersen 3 orta 1 puan hatırladığım kadarıyla toplam 4 şut çekiyorsun sonra ayak diz kafa sektirme yapıyorsun sektirdikten sonra 15 metre topu istediğin gibi sektiriyorsun 3 hakkın var düştü mü en baştan başlıyorsun 15 metrenin başından. Sonra top sürüyorsun engellerin arasından çok uzun değil ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı