Futbolda daha güçlü şutlar atmak için hangi hareketler yapılmalı?

Conspirator7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve Azerbaycan da bir U-14 takımında oynuyorum. Daha güçlü şutlar çekmek için hangi spor hareketlerini yapabilirim?
Not: Evde 7.5 kiloluk dambıllar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor salonuna yazılma imkanın varsa eğer bir spor salonuna yazılmanı tavsiye ederim. Kaydolmadan önce içeriyi gezip, bacak çalıştıran her türlü aletin olduğundan emin olmalısın. Leg extension, Leg curl, Leg press, Squat makinesi gibi. Bu makineler bacaklarını ve kalçanı önemli ölçüde güçlendirecektir, ayrıca kalflarının da güçlü olmasını istiyorsan o bölgeye de ağırlık vermen gerekir. Hem hoş bir görüntüsü var hem de bir futbolcu için güçlü olması gerekli bir kas grubu.

Spor salonuna yazılma imkanın varsa eğer bir spor salonuna yazılmanı tavsiye ederim. Kaydolmadan önce içeriyi gezip, bacak çalıştıran her türlü aletin olduğundan emin olmalısın. Leg extension, Leg curl, Leg press, Squat makinesi gibi. Bu makineler bacaklarını ve kalçanı önemli ölçüde güçlendirecektir, ayrıca kalflarının da güçlü olmasını istiyorsan o bölgeye de ağırlık vermen gerekir. Hem hoş bir görüntüsü var hem de bir futbolcu için güçlü olması gerekli bir kas grubu.
Bende spor salonuna gitmek isterdim ama burda 9 cu sınıfta verilen bir sınav var ona çalışıyorum bide yüzme ye gidiyorum ondan ilavede bu aralar bi dövüş sporuylada uğraşmak istiyorum o yüzden maalesef spor salonuna gidemem evde yapıcağım bi haraketler varmı?

Bende spor salonuna gitmek isterdim ama burada 9 cu sınıfta verilen bir sınav var ona çalışıyorum bir de yüzme ye gidiyorum ondan ilavede bu aralar bir dövüş sporuyla da uğraşmak istiyorum o yüzden maalesef spor salonuna gidemem evde yapacağım bir hareketler var mı?

Yüzme de aslında bir noktada faydalı olacaktır bacaklarınıza, ayrıca evde de tabii ki geliştirebilirsiniz bacaklarınızı. Evde koşu bandınız varsa onu da kullanabilirsiniz yoksa, bisiklet sürmek de faydalı olacaktır. Bir yere gideceğin zamanlarda bisikleti tercih edebilirsin yürümek yerine. Ayrıyeten şuraya da göz atabilirsin. Lunge adlı hareketi 7.5Kg'lık Dumbbell'ler ile yapabilirsin. Kilon ne durumda bilmiyorum ama zayıflamamak adına fazla kardiyo yapmanı önermem. (koşu bandı ve bisiklet kullanarak).

Yüzme de aslında bir noktada faydalı olacaktır bacaklarınıza, ayrıca evde de tabii ki geliştirebilirsiniz bacaklarınızı. Evde koşu bandınız varsa onu da kullanabilirsiniz yoksa, bisiklet sürmek de faydalı olacaktır. Bir yere gideceğin zamanlarda bisikleti tercih edebilirsin yürümek yerine. Ayrıyeten şuraya da göz atabilirsin. Lunge adlı hareketi 7.5Kg'lık Dumbbell'ler ile yapabilirsin. Kilon ne durumda bilmiyorum ama zayıflamamak adına fazla kardiyo yapmanı önermem. (koşu bandı ve bisiklet kullanarak).
Kilom boyuma göre az
Boy 1.80
Kilo 62
Önceler dahada azdi şimdi topluyorum yavaş yavaş. O yüzden kondisyon yapmaya pek sıcak bakmıyorum. Bisikleti normal sürerek ayak kaslarımı geliştirmem mümkünmüdür?

Geri
Yukarı