Futbolda hangi mevki seçilmeli?

SakinBirÜye

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle ben daha önce hiç futbol kursuna gitmedim. Hem COVID hem de tekvando lisanslı sporcu olduğumdan futbol ile Karantina'nın başından beri ilgileniyorum. Eskiden hiç takip etmem bilmem sadece takım tutardım. Şu anda delisi oldum. İlk futbolcu olmak istiyorum daha sonra teknik direktör ama daha futbol kursuna görmediğim için mevkimi belirleyemedim. Yaşım 13 boyum 157 kusur kilom 56.5 ancak kilo boy oranı olarak baksak ideal gibi gözüksem de nedense azıcık gobekliyim😅 ama yeterince iyi koşuyorum. Zaten bu yaşlarda kiloya pek önem vermiyorum inşallah zayıflarım biraz. Neyse özelliklerim hız 10/7 daha önce tekvando yaptığım için kondisyon 10/9 biraz hırslıyım çalım10/9 çalım konusunda kendimi çok geliştirdim. Bir de sevdiğiniz mevki idol alirsiniz onlar gibi oynarsınız ya ben kanat idol aldım orta çalım ve şutum iyi. Hep SGK idol aldım. Bu yüzden hep sol ayağımı geliştirmeye çalışıyorum ama birkaç kez yaz turnuvasında oynadım. Orada takımım kötü olduğu için hep acilamadim ve dos oynadım. Aslında hiç orta saha pozisyon bilgim yok. Hep kanat araştırdım ancak dos mükemmel oynadım. Bir kez santradan gol attım. Oda çok güzeldi. Kondisyonumun güzel olduğunu fark ettim. Sizce hangi mevkii olayım? Tabii ki hakkımda soru sorarsanız cevaplarım. Çok fazla yazdım o yuzden bu kadar olsun biraz fazla gevezeyimdir 🥲

Kanat oyunculari genelde hızlı çevik ve ince olur kanat oynamak istiyorsan biraz daha zayıflaman lazım. Defansif orta sahalar daha kalıplı olur defansif orta sahayı iyi oynadıysan orada devam edebilirsin veya 8 numara oynayabilirsin kondisyonum yüksek şutum iyi yazmışsın 8 numara senin için daha ideal gibi.

Kanat oyunculari genelde hızlı çevik ve ince olur kanat oynamak istiyorsan biraz daha zayıflaman lazım. Defansif orta sahalar daha kalıplı olur defansif orta sahayı iyi oynadıysan orada devam edebilirsin veya 8 numara oynayabilirsin kondisyonum yüksek şutum iyi yazmışsın 8 numara senin için daha ideal gibi.
Knk Doğru ama Orta Saha Bilmiyorum Birazcık Merkez Orta Sahayı Araştırayım Dediğim Gibi 8 Numara Düşünmemiştim kendimi ama Araştırmadan bildiğim kadar teknik Ve pasörlük gerek ama Kendimi Biraz Onlarda Gelistirebilirim

Geri
Yukarı