Futbolu sevmiyorum diye dışlanıyorum

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Açık konuşmak gerekirse futboldan nefret ederim.

Arkadaşlarım futbol oynadığı zaman beni dışlıyor, oynattırmaya çalışıyorlar beceremediğim için de dışlıyorlar. Bu futbolu nasıl sevebilirim?

Arkadaşlarım futbol oynadığı zaman beni dışlıyor, oynattırmaya çalışıyorlar beceremediğim için de dışlıyorlar. Bu futbolu nasıl sevebilirim?
Ben sokakta öğrendim o yüzden okulda zevk alabiliyorum fakat futbola küçükken başlamayıp sevmiyorsanız bir şey söyleyemem. Sırf futbolu sevmediğin için gerçekten dışlıyorlarsa o arkadaşlarında bir sorun vardır.

Sevmeyebilirsin fakat bir spor dalından nefret etmek için bir şey yaşamış olman lazım.Bi problem var sanırım ortada onu çöz yani ufaktan ilgilen futbolcu olmana gerek yok dünyanın en popüler sporu sonuçta genel kültür olur en azından.

Şahsen gururlu bir insan olduğum için öyle dışlanmalara falan gelemem arkadaşım hiç olmamış gibi davranırım, sende farklı arkadaşlar edinebilirsin. Bu arada senin futbolu seveceğine onlar seni dışladıkları için onlar futbolu bıraksın.

Gidin kızlarla voleybol oynayın ya da basketbol seven bikaç arkadaş edinin futbolu beceremediğin için dışlıyolarsa pek iyi bi arkadaş grubu değil gibi biz halısahada maç yaparken bile adam nası top oynuyor diye bakmıyoruz.

Kitap oku, film izle, oyun oyna. Kendine uygun şeyleri bul. Emin ol sana uygun insanlarla er ya da geç karşılaşacaksın. Ben yalnız büyüdüm zevklerim uymadığı veya çevik olamadığım için. Şu an ise sosyal yönü en çok imrenilen kişiyim etrafımdaki insanlar tarafından.

Bu kişiler arkadaş değildir. Hayatınız onların üzerine kurulu değil veya hayatta sadece onlar yok. Yeni insanlar tanımaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı