FX 4300 sistemde hangi parça yükseltilmeli?

UgurDur

Hectopat
Yer
Technopat Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, ileri tarihte yükseltmeyi düşündüğüm işlemci, PSU ve monitör var.

İşlemcim FX 4300 ve oyunlarda şu anlık yetiyor.
PSU'm 365W bir PSU o da şu anlık yetiyor.
Ama monitörüm kare bir monitör ve beni biraz rahatsız ediyor.
Sizce hangi parçayı-parçaları ilk olarak yükseltmeliyim?

Not: İşlemciyi yükseltirsem (FX 6300 alacağım) büyük ihtimal ile PSU almam da gerekecek. Sizce bu PSU 6300'e yeter mi veya bu ikisini mi alayım yoksa monitör mü?

Hocam bence HDD yükseltin ya da işlemci yükseltip 400W PSU alın

Edit: Bence monitör kare diye değiştirme parana yazkı olur ama seni rahatsız ediyorsa sen bilirsin :D

FX6300 önermem. İmkanınız varsa FX8320 üstü serilere bakın. PSU'yu değiştirmene gerek yok FX6300 alırsan senin işlemci TDP değerlerinle eşit olduğundan bir sıkıntı çıkartmaz fakat 8320+ alırsan belki değiştirebilirsin. Monitörden rahatsızsan RX460 kartına uygun 21.5 inch 75HZ bir monitör bakabilirsin. İkinci el temize bulursan daha uyguna gelir. Ben ilk önce işlemciyi değiştirirdim. Kalan bakiyeme bakarak monitör alırdım.

Hocam bence HDD yükseltin ya da işlemci yükseltip 400W PSU alın

Edit: Bence monitör kare diye değiştirme parana yazkı olur ama seni rahatsız ediyorsa sen bilirsin :D

Hocam 250GB SSD'm var, geçenlerde aldım. Kare monitör beni pek rahatsız etmiyor öyle bir değişiklik olsun bir de Pes'te çözünürlükten dolayı değişirim dedim. Tavsiyeniz için teşekkürler.

FX6300 önermem. İmkanınız varsa FX8320 üstü serilere bakın. PSU'yu değiştirmene gerek yok FX6300 alırsan senin işlemci TDP değerlerinle eşit olduğundan bir sıkıntı çıkartmaz fakat 8320+ alırsan belki değiştirebilirsin. Monitörden rahatsızsan RX460 kartına uygun 21.5 inch 75Hz bir monitör bakabilirsin. İkinci el temize bulursan daha uyguna gelir. Ben ilk önce işlemciyi değiştirirdim. Kalan bakiyeme bakarak monitör alırdım.

Anladım hocam, monitörden pek rahatsız değilim. Sanırım işlemci değiştireceğim. FX 6300 alırsam bu PSU yeter mi? Veya 400W bir PSU alırsam 8320+ için yeter mi?

Hocam 250GB SSD'm var, geçenlerde aldım. Kare monitör beni pek rahatsız etmiyor öyle bir değişiklik olsun bir de Pes'te çözünürlükten dolayı değişirim dedim. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Anladım hocam, monitörden pek rahatsız değilim. Sanırım işlemci değiştireceğim. FX 6300 alırsam bu PSU yeter mi? Veya 400W bir PSU alırsam 8320+ için yeter mi?
FX 6300 için PSU'nuz yeterli. Fakat FX 8320+ için 450W üstü alırsanız işinizi garantiye almış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı