FX 6100 için soğutucu önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hovarda

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Arkadaşlar FX 6100 işlemci kullanıyorum oyunlar da 50 dereceye geldiği zaman ses yapmaya başlıyor, işlemci soğutucu almaya karar verdim fakat kasam eski olduğu için anakart'dan yan kapak derinliği arası 162mm işlemciden itibaren ölçemedim, cooler master hyper 212 evo 159mm sanırım sığmıyor onun yerine cooler master hyper T4 152mm alsam nasıl olur sessiz çalışır mı ? Anakart M5A97 Evo R2 AM3+.

Arkadaşlar FX 6100 işlemci kullanıyorum oyunlar da 50 dereceye geldiği zaman ses yapmaya başlıyor, işlemci soğutucu almaya karar verdim fakat kasam eski olduğu için anakart'dan yan kapak derinliği arası 162mm işlemciden itibaren ölçemedim, cooler master hyper 212 evo 159mm sanırım sığmıyor onun yerine cooler master hyper T4 152mm alsam nasıl olur sessiz çalışır mı ? Anakart M5A97 Evo R2 AM3+.

Bunun gibi sınırlı yükseklik için bence T4 iyi bir çözüm. Sessiz ve iyi bir soğutma sağlayabilirsiniz.

Selamın aleyküm arkadaşlar. İlk zamanlar bu soğutucuyu kullandım. Montajı biraz üzüyor.
Fakat çok iyi iş yapıyor. Bu senin işini görür kuşkun olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cooler master hyper T4 siparişi verdim arkadaşlar herkese teşekkürler. Ayrıca 76namlu hocam benim anakart AM3+, AM3 değil.

Cooler master hyper T4 siparişi verdim arkadaşlar herkese teşekkürler. Ayrıca 76namlu hocam benim anakart AM3+, AM3 değil.
Fark etmiyor kardeş ben denedim şuan kuladığım kart, GA-970A-UD3 (Rev. 1.2)
buda ilk kulandığım. GA-880GM-USB3 (Rev. 3.1)

Fanı kasaya taktım hatta ölçmüştüm ama yan kapak ile soğutucu üst demiri birbirine değiyor tam kapatmadım, tam kapandığın da değiyor yan kapak'a değse bir sorun olur mu ?

- - - Güncellendi - - -

Fark etmiyor kardeş ben denedim şuan kuladığım kart, GA-970A-UD3 (Rev. 1.2)
buda ilk kulandığım. GA-880GM-USB3 (Rev. 3.1)

Hocam bu gösterdiklerin AM3+ :)

Fanı kasaya taktım hatta ölçmüştüm ama yan kapak ile soğutucu üst demiri birbirine değiyor tam kapatmadım, tam kapandığın da değiyor yan kapak'a değse bir sorun olur mu ?

- - - Güncellendi - - -

Hocam bu gösterdiklerin AM3+ :)
Vortex Plus. Bu soğutucuyu AM3+ de kullandım. Sorun yok. Yani bağlantılar aynı sayılır. AM3'le soruna gelince, anakarta baskı yapacak yan kapak yada titreşim, yan kapağı biraz kavis vermen gerekiyor.
Temas eden bölgeye, en sağlıklısı kasayı yenilemen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı