FX 6100 işlemcili bilgisayarda Minecraft sunucusu nasıl açılır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu videodan yaptım hocam.Baştan uyarayayım pcnizde Java 16 1.8 için, Java 17de 1.18 olmassa açılmıyor cmd.Ben zor buldum nasık olduğunu.
Zahmet olmaz ise link atar mısınız bana da lazım. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu videodan yaptım hocam. Baştan uyarayayım pcnizde Java 16 1.8 için, Java 17'de 1.18 olmazsa açılmıyor CMD. Ben zor buldum nasık olduğunu.

Sağ olun.

Aternos hiç keyif vermez, 2 tane mod yüklüyordum server deli gibi kasıyordu. Şu an nasıldır bilmem fakat pek bir şey değişmemiştir muhtemelen.
Hocam 1 GB RAM veriyor Aternos, PloudOS 1.7 GB gibi bir şey veriyor, bir de falixnodes diye bir şey daha var o 4 GB RAM veriyor. Ama falixnodes için VPN gerekliymiş.

Bu arada ben Forge 1.12.2 sunucusu açmayı düşünüyorum.

İlk olarak sunucu açmayı değil de 1.12.2 forge + 150 mod ile bilgisayarınız da singleplayer oynamayı denediniz mi? FPS değerleri nasıl?

Ümidinizi kırmak istemem ama bu işlemci ile birazcık zorlanabiliriz. Tabii belki de ben yanlış biliyor da olabilirim denemek her zaman iyidir.

Sonuçta işlemciniz sadece minecraft çalıştırmayacak ekstra olarak 150 mod işleyecek bir sunucu çalıştıracak.

İlk olarak sunucu açmayı değil de 1.12.2 Forge + 150 mod ile bilgisayarınız da singleplayer oynamayı denediniz mi? FPS değerleri nasıl?

Ümidinizi kırmak istemem ama bu işlemci ile birazcık zorlanabiliriz. Tabii belki de ben yanlış biliyor da olabilirim denemek her zaman iyidir.

Sonuçta işlemciniz sadece Minecraft çalıştırmayacak ekstra olarak 150 mod işleyecek bir sunucu çalıştıracak.

Hocam şu an Techonpat'a girdiğim bilgisayarda Intel E8400 var bu işlemciyle oynuyorum 150 modlu (tam 150 sayılmaz 139 gibi bir şeylerde geziyor) sunucuda, ekran kartı R7 240 ve 8 GB RAM var oyuna 5 GB RAM verince yeterli oluyor gayette akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Zaten tam 150 mod kurmayacağım sunucya ne kadar kuracağım belli değil ama mod sayısı 150'nin altında olacak o kesin.

Şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor SSD siparişini verdim onu bekleyeceğim bu arada.

1.12.2 Forge, Mod sayısı 150'nin altında olacak daha ne kadar olacağı belli değil.

Hocalarım bilen birisi yok mu ? ya da rehber, video vb ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı