FX 6300 Bilgisayara İşletim Sistemi Kuramama sorunu

ozgur1

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, bundan yaklaşık 3 sene önce kadar imzamdaki sistemi topladım fakat daha kullanmak nasip olmadı. Bilgisayara mavi ekran hatasından dolayı işletim sistemi bile kuramıyordum. Birkaç defa kurabildim fakat bilgisayarı açıp sürücüleri güncelleyene kadar yine mavi ekran veriyordu. Bilgisayarın parçalarını aldığım Vatan Bilgisayara tüm parçaları 2 defa göndermeme rağmen (ekran kartının biosunu güncellemeleri hariç) bir hata bulunamadı. Ben de artık daha fazla uğraşmak istemediğim için sinirlenip bilgisayarı kutuya koyup kaldırdım ve 3 yıldan beri kutuya dahi dokunmadım. 1-2 ay önce elimdeki dizüstü bilgisayarım düzgün çalışmamaya başlayınca tekrar kurup deneyeyim dedim tabi ki yine mavi ekran verdi. Bunun üzerine bende bir bilgisayarcıya götürdüm. Tahmin ettiğim üzere o da bir şey anlayamadı. Bilgisayarı eve getirip son bir deneme yaparken 1 uzun 3 kısa bip sesi geldi. Ne anlama geldiğine baktım ve ekran kartı arızası anlamına geldiğini gördüm. Sizce bu ne gibi bir arıza olabilir veya tam olarak ekran kartı kaynaklı bir arıza mıdır? Eğer öyleyse yeni bir kart alacağım veya kartı tamir ettirme yolunca gideceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı