FX 6300, HD 7790 Sistem Fan ve Hız Sorunu

wordex56

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben bugün Vatan'dan sistemi alıp evime getirdim ve topladım fakat bilgisayar oldukça yavaş ve çok ses çıkarıyor işlemci fanı kasanın kapağını söktüm mü , yavaşlıyor serinliyor kapağı bir takıyorum alev alev lütfen yardımcı olun.

Sistem
Anakart MSI 970A G46
İşlemci Amd FX 6300 x6
Ekran kartı Sapphire HD 7790
Kasa Cooler master k-380

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fanını doğru takıp takamadığınızı kontrol edin. Tam oturmamış olabilir. Büyük ihtimal yavaşlık CPU da ki ısıdan kaynaklanıyordur. Birde sistemi neye kurdunuz ve hangi işletim sistemini kurdunuz?

Baktım fan tam oturmuş. Sistemi W8'ye kurdum. Kapağı açtığım zaman fan yavaşlıyor kapattım mı , ya da elimi ya da herhangi bir şeyle üstünü kapadım mı çok hızlı dönüyor.

Güncel sürücüleri nerden indirebilirim ? Ayrıca Windows denetim masasındaki performans bilgileri ve araçları kısmından performans değerlendirmesi yapamıyorum nedeni nedir. Ayrıca yorumlar için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı