FX-6300 Kasa Toplama

SpeeDevil

Hectopat
Herkese merhabalar sistem topladım ama iyimidir, kötümüdür bilemedim. Ben de burda konu açmayı düşündüm. En kısa zamanda tavsiyelerinizi bekliyorum bütçem aşagi yukari 2.400 civarındadır.
Toplam (KDV Dahil):​
3.527,17 TL
*2.469,02 TL

Neden olmaz ?

- - - Güncellendi - - -

Benim toplayacağım sistemde bu.

Monitörünü bununla değiştirmeni öneriyorum. Bunun dışında her şey güzel.
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 21,5'' S22B350H GEN

- - - Güncellendi - - -

Kısaca şöyle.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
ASUS
DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
32,00 USD70,80 TL*49,56 TL
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
115,00 USD254,44 TL*178,11 TL
COOLER MASTER
HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
225,00 USD497,81 TL*348,47 TL
SAMSUNG
21,5'' S22B350H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
219,00 USD484,54 TL*339,18 TL
Toplam (KDV Dahil):​
3.469,20 TL
*2.428,44 TL

Bu bilgisayardaki amacım oyun oynamak.

Kasayi niye değiştirdin ki?

- - - Güncellendi - - -

Ayrica işlemci amd iken nvidia takinca performans düşürüyor diye biliyorum.

Hep iki kere yazmışsın. :)
Ekran kartını değiştirince kaliteli bir güç kaynağı olan kasa koydum sana HD7870XT ekran kartı demişler ama GTX670 onun çok önünde bir kart. :)

Sen denilene inanma onlar yalan bilgiler.
İşlemci AMD ekran kartı Nvidia olunca performans düşmüyor. İntel sisteme AMD ekran kartı takıncada performans düşmüyor.

Bu bilgisayardaki amacım oyun oynamak.

Kasayi niye değiştirdin ki?

- - - Güncellendi - - -

Ayrica işlemci amd iken nvidia takinca performans düşürüyor diye biliyorum.

Bu sözü çürüten en güzel örnek benim sistemim galiba. Hiç bir sorun yaşamadan tam gaz kullanıyorum kartı. :)

Ayrıca şu bilgileri ekleyeyim. Bana özel mesajdan ulaşan bir arkadaş rica etti cevap yazamadığım için buraya yazayım.
Crysis 3 yüklemedim. Yükleyince paylaşırım sonuçları.
GTA IV benchmark testini yaptım. Monitörüm 1366x768 olduğundan çözünürlüğü açamadam daha fazla. Grafik ayarları full açıkken 62 fps aldım.
Sniper Ghost grafikleri sağlam bir oyundur. Onuda Full HD TV ye bağlayıp oynadım. Sniper Ghost'ta test falan yapmadım ancak 1080p çözünürlükte full grafik ayarları acıkken oynanabilirlik seviyesinin üstünde bir fps değeri verdiğini hissettim. En az 30-40 fps arası almışımdır. Belkide daha fazla. Sanmıyorum ki Crysis 3 full ayar ve full çözünürlük zorlamadıkça oynanmasın. Tatmin edici çözünürlük ve grafiklerde gayet oynanabilir 660 ile. Full çözünürlük belki açılabilir ama full grafiklerde zorlanabilir kart fps baya düşebilir. Denemedim oyunu kurduğumda paylaşırım. İşlemciye gelirsek ısınma sorunu hiç yok tabi ben stok fanla kullanmıyorum. Ama stok fan olunca öle büyük değerlerle fark edeceğini düşünmüyorum biraz falza ısı ve gürültü olur sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı