FX 6300, M5A97 R2.0, G.Skill RipJawsX 1866 ve HD 7950 DCUII TOP Sistem

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce de belirttiğim gibi bir arkadaşıma sistem topluyoruz 2500 TL civarı bir fiyata. Kafamdaki parçalar şunlar:

• AMD FX 6300/6100
  • ASUS M5A97 R2.0
  • G.Skill RipJawsX 1866 MHz 2x4 GB DDR3 RAM
  • ASUS HD 7950 DCUII TOP
  • Aerocool XPredator X1 Snow White ya da Corsair Carbide 500R Beyaz
  • Corsair CX600W 80+ Bronze PSU
  • 1 TB HDD

Parçalar hakkındaki fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. SSD'yi sonra düşünüyoruz çünkü benim şuan kullandığım HDD ve Windows 8'in hızını test etti beğendi SSD'yi sonradan alırız onun yerine bir parçayı upgrade edelim dedik. Bir de işlemci olarak ne tercih etmeliyiz sizce 6100 ve 6300 arasında fark olur mu? En çok HD 7950'den tam performans alamaktan korkuyorum. Kasa olarak ne önerirsiniz beyaz istiyor arkadaş. ^^

Ömer dikkat et. Küçük bir detay kaçırırsan anında bir problem oldu mu, senin yanındalar. :D

İşlemci tarafında saat hızından başka değişen bir şey yok aslında.

İşlemci konusunda; 6100'ü artık geride bırakmak gerek diye düşünüyorum. Zira -popüler tabirle- o seri AMD'nin çıraklık eseriydi, Piledriver kalfalık eseri, bakalım şu öve öve bitiremedikleri komut setlerinin numarasını ustalık eserlerinde görebilecek miyiz? :) Bir de, TOP modeline ekstra para ödemektense zaten yeterince kaliteli bir soğutucu (DirectCU) varken evde overclock daha akılcı olmaz mı? diye sorup, tecrübelilerden doğrulama ya da yanlışlama bekliyorum. :p (Olur ya belki TOP modelinde daha kaliteli komponent kullanmak gibi bir gelenekleri vardır)

İşlemci konusunda; 6100'ü artık geride bırakmak gerek diye düşünüyorum. Zira -popüler tabirle- o seri AMD'nin çıraklık eseriydi, Piledriver kalfalık eseri, bakalım şu öve öve bitiremedikleri komut setlerinin numarasını ustalık eserlerinde görebilecek miyiz? :) Bir de, TOP modeline ekstra para ödemektense zaten yeterince kaliteli bir soğutucu (DirectCU) varken evde overclock daha akılcı olmaz mı? diye sorup, tecrübelilerden doğrulama ya da yanlışlama bekliyorum. :p (Olur ya belki TOP modelinde daha kaliteli komponent kullanmak gibi bir gelenekleri vardır)

Tahmin ettiğin gibi. TOP modelinde GPU'lar özel seçilir ve soğutma bloğu biraz daha kalın olur.

- - - Güncellendi - - -

Ancak Ömer, topladığın sisteme bir şey olursa seni suçlarlar. Sana tavsiyem, gitsin Dente vb. bir şey alsın.

Yok arkadaşlar arkadaşa ben bunları detaylıca izah ettim o sorun değil yani her şeyin bir çözümü vardır kafasında bir adam aklı başında. Peki sağolun bu arada TOP modeliyle normal model arasında sadece 10 TL fark oluyor. :) O zaman FX 6300 alıyoruz.

C.M. HAF 912 GX Advance 750w alırsan daha iyi olur. Bu arada işlemciyi FX 8320 bile seçebilirsiniz zira yukarıda topladığın sistem 2500 TL tutmaz.

Ömer ben de ASUS HD7950 DirectCU TOP modelini almayı planlıyorum inşallah verdiğimiz parayı hak eder :) Ben resimleri ve video çekip burada yayınlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı