FX 6300 Sistem Dengeli modda kapanıyor

nuribey

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, sizden ricam bu soruna işinin ehilleri cevap versin.

Benim bilgisayarım da yaklaşık 1 senedir kendi kendini kapatma sorunu var. Çözüm için anakart değişti ekran kartı değişti farklı Power Supply denendi, sıfırdan format atıldı ancak hiçbiri soruna çözüm olmadı. İşlemci fan yetersizdir dendi bunun üzerine fan eklemesi yaptım yine çözüm bulamadım. Ancak şöyle bir çözüm buldum. Başlat menüsünden güç tasarrufu modunu açtığımda CPU sıcaklığı 30'u bile geçmiyor ve PC kapanmıyor. Dengeli moduna geri geldiğimde sorun yeniden baş gösteriyor. ( CPU macun yeni değişti)

Sizce sorunun ana kaynağı nedir? CPU ömrü bitmiş olabilir mi?

İşlemci: AMD FX 6300 AM3+.

Anakart: Gigabyte GA-970A-DS3 R1.0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sizden ricam bu soruna işinin ehilleri cevap versin.

Benim bilgisayarım da yaklaşık 1 senedir kendi kendini kapatma sorunu var. Çözüm için anakart değişti ekran kartı değişti farklı Power Supply denendi, sıfırdan format atıldı ancak hiçbiri soruna çözüm olmadı. İşlemci fan yetersizdir dendi bunun üzerine fan eklemesi yaptım yine çözüm bulamadım. Ancak şöyle bir çözüm buldum. Başlat menüsünden güç tasarrufu modunu açtığımda CPU sıcaklığı 30'u bile geçmiyor ve PC kapanmıyor. Dengeli moduna geri geldiğimde sorun yeniden baş gösteriyor. ( CPU macun yeni değişti)

Sizce sorunun ana kaynağı nedir? CPU ömrü bitmiş olabilir mi?

İşlemci: AMD FX 6300 AM3+.

Anakart: Gigabyte GA-970A-DS3 R1.0.
Sıcaklık değerleri nedir?
Önemli olan yük altında iken.

Normal dengeli modunda oyun açıyorum arkadada YouTube falan açık olunca 70-80 görüyor ardından kapatıyor kendini. Max 90 yazıyor zaten Core Temp uygulamasında.

O ısıda kapanması normal çok paran yoksa Snowman M200 öneririm stoktan 3 kat daha iyi.

Normal dengeli modunda oyun açıyorum arkadada youtube falan açık olunca 70-80 görüyor ardından kapatıyor kendini. max 90 yazıyor zaten core temp uygulamasında.

Donanımların kapanma derecesi vardır.
Sogutma yeterli değil. 87° derece ve üstü işlemci için sıkıntıli.
Bu yüzden kapanıyor.
Zarar verebilirsiniz.
Bu kapanma durumu büyük ihtimalle donanımin korunması için bir önlem.

Donanımların kapanma derecesi vardır.
Sogutma yeterli değil. 87° derece ve üstü işlemci için sıkıntıli.
Bu yüzden kapanıyor.
Zarar verebilirsiniz.
Bu kapanma durumu büyük ihtimalle donanımin korunması için bir önlem.
onu farkettim zaten. peki neden güç tasarrufu modunda kapatmıyor
ayrıca bukadar ısınmasının sebebi ne fan gayet iyi.

Onu fark ettim zaten. Peki neden güç tasarrufu modunda kapatmıyor.
Ayrıca bu kadar ısınmasının sebebi ne fan gayet iyi.

Güç tasarrufu modunda işlemciyi tam çalıştırmaz ondan dolayı.

Geri
Yukarı