FX 6300 Sistem Donuyor

Sythe

Hectopat
Arkadaşlar son bir senedir bilgisayarımda böyle bir sıkıntı var. Bilgisayar bi anda yanıt vermeyi kesiyor her şeye karşı ama mouse oynamaya devam ediyor. Mesela League of Legends'ta şampiyon seçimindeyim. Bir anda bilgisayar donuyor. Ama donma öyle bir donma değil. Donmaya başladıktan sonra kimsenin hangi karakteri aldığını görmüyorum ama üst tarafta hero almak için kaç saniyenin kaldığının yazdığı yer saymaya devam ediyor. bu sırada masaüstündeki logolara da basabiliyorum ancak hiçbir şey açılmıyor çalan şarkının saniyesi devam ediyor ancak ses yok, arkadaşlarımla discorddan konuşurken onlarla bir süre konuşabiliyorum bu zaman aralığında ancak kısa bir süre sonra o ses de kesiliyor. ses kesildikten sonra da ben de komut olarak işlem yapması için ctrl+alt+delete spamlıyorum. Yaklaşık 30-40 saniye sonra bilgisayar kendine geliyor. Ama artık canıma tak etti. Lütfen bir yardım edin. Çok araştırdım. MSI modundan tutun burnintest e kadar bir çok şey yaptım. Ancak düzelmedi.

AMD FX(tm)-6300
Gigabyte 970A-DS3P
GSKİLL DDR3 8GB RAM
AMD Radeon (TM) R7 370 2GB

İşletim sistemim ssd üzerine kurulu zaten. Ancak ben bu sorunun gitmesi için 2 kere format attım. hiçbir şey düzelmedi. disk testlerinde de yarım saat boyunca hhdyi çalıştırdım ancak herhangi bir sorun görmedim. burintestte de ekran kartı ram işlemci hiçbir sorun gözükmüyor. Ne yapacağımı bilmiyorum artık.

Geri
Yukarı