FX 6300 sistem FPS sorunu

recep5334

Kilopat
Arkadaşlar sistemimde gereğinden düşük FPS aldığımı düşünüyorum sorunu bir türlü bulamadım. Sorunu bulmama yardımcı olacak bir program var mı acaba ?
Yaşadığım problem FPS bilgisayarımda gereğinden düşük FPS alıyorum oyunlarda, en basitinden League Of Legends oyununda bile FPS 40'lara kadar düşüyor
  • Isı değerleri normal
  • Format attım virüs yok ( Windows 10 )
Şüphelendiğim durumlar ;
  • Güç kaynağından ( PSU ) bilgisayar kapalıyken "vızzz" diye birses geliyor PSU' nun bozulduğunu yüksek grafik gerektiren yerlerde güç aktaramadığından sıkıntı yarattığını düşünüyorum.
  • İşlemcim görev yöneticisini açtığımda ilk 1-2 saniye %50 kullanım gösteriyor sonra normal düzeye iniyor.

Bunlar benim kendi düşüncelerim sizlerinde yardımıyla bu sorunu çözmek istiyorum.

Sistem ;

• Sapphire HD 7850 OC 2GB
  • AMD Fx 6300
  • 4 GB RAM
  • Coler Master 500 Watt PSU
Not : Bazı arkadaşlar 4 GB RAM yetmediğini söylüyor ama oynadığım oyun League Of Legends de bile böyle oluyor ki eskiden olmuyordu bir sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender kapalı olsun. Görev Yöneticisi> Performans sekmesinde "Kaynak İzleyicisini Aç" oyun açıkken ordan durumu izle. Normalde zaten online oyunlarda lag yüzünden takılma oluyor.

HDTune testini yapıp ve tam sıcaklıklarıda belirtirsen belki daha iyi yardımcı olabiliriz. FPS drop mu yaşıyorsunuz yoksa direk olarak düşük bir FPS'de mi oynuyorsunuz?

HDTune testini yapıp ve tam sıcaklıklarıda belirtirsen belki daha iyi yardımcı olabiliriz. FPS drop mu yaşıyorsunuz yoksa direk olarak düşük bir FPS'de mi oynuyorsunuz?

HD Tune testini yaptım çok az kırmızı nokta çıktı.

Sıcaklıklar ;
  • İşlemci 45
  • Ekran kartı 45
  • Kuzey Köprüsü 55
dereceler yük altında.

FPS drop yaşıyorum normalde sıkıntı yok mesela League Of Legends de savaş sırasında fps 40 lara kadar düşüyor. Bilgisayar kapalıyken cızırtı sesi geldiği için güç kaynağından şüpheleniyorum yeterli gücü veremediği için fps düşüşü yaşıyor olabilir miyim.

Farklı bir psu deneyebilirseniz bir de öyle bakın

Malesef elimde başka bir güç kaynağı yok. :(

.

Öncede yaşamıyordum bir kaç aydır yaşıyorum ama artık çekilmez durumda.

.

Voltaj değerlerim normal mi ?

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı