FX-6300 sistem oyunlarda takılıyor

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Battlefield 4 ve Company of Heroes 2 oynuyorum, bu iki oynadığım oyunda, oyun içi takılmalar mevcut. Rekabetçi oyunlarda çok sinir bozucu bir durum. RAM yetmezliği söz konusu değil. Sizce sorun donanımsal mıdır?
Sistemim;
FX-6300 işlemci.
ASUS M5A78L-M USB3 anakart.
8 GB Kingston HyperX 1867MHz RAM.
AMD Radeon HD 6790 1GB DX11 ekran kartı.
120 GB Crucial BX500 serisi SATA SSD.
500GB WD Blue HDD.

Battlefield 4 ve Company of Heroes 2 oynuyorum, bu iki oynadığım oyunda, oyun içi takılmalar mevcut. Rekabetçi oyunlarda çok sinir bozucu bir durum. RAM yetmezliği söz konusu değil. Sizce sorun donanımsal mıdır?
Sistemim;
FX-6300 işlemci.
ASUS M5A78L-M USB3 anakart.
8 GB Kingston HyperX 1867MHz RAM.
AMD Radeon HD 6790 1GB DX11 ekran kartı.
120 GB Crucial BX500 serisi SATA SSD.
500GB WD Blue HDD.

Diskin çok doluysa olabilir, internetten olabilir veya işlemcin ekran kartın ısınıyordur.

İşlemci aynı, ekran kartım R7 240, RAM'im 4x2, CoH2'de sıkıntım yok, BF'yi denemedim. Sıkıntı tek kanal RAM'den olabilir belki, takılmalar anlık mı oluyor?

Diskin çok doluysa olabilir, internetten olabilir veya işlemcin ekran kartın ısınıyordur.

Single oynarken de böyle oluyor ama. İşlemcim 55, ekran kartım 71 derece. Disk kullanımı şöyle;

disk kullanımı ss.png

İşlemci aynı, ekran kartım R7 240, RAM'im 4x2, COH2'de sıkıntım yok, BF'yi denemedim. Sıkıntı tek kanal RAM'den olabilir belki, takılmalar anlık mı oluyor?

Evet anlık oluyor.

Geri
Yukarı