FX-6300 sistmede FPS düşüyor

Newquik

Centipat
Daha fazla  
FSP400 (400W) model bir güç kaynağına sahibim. Sistemimde GT630, FX6300, 8 GB RAM bulunmakta. Sistemim 8 yıllık. Çok saçma bir şekilde işlemcinin tamamı kullanılmamasına rağmen oyunlarda düşük FPS alıyor. Fazlasıyla düşüş (sadece Discord açıkken bile) yiyorum. Benden daha kötü sisteme sahip arkadaşlarım (bariz bir şekilde kötü) CS:GO'da benden yüksek FPS alıyor, aynı zamanda yayın bile açıyorlar. Güç kaynağımın zamanla performansını yitirdiğini düşünüyorum çünkü sisteme gayet güzel baktım termal macunundan temizliğine, virüs muhabbetine kadar dikkat ediyorum. Bu sorunu tespit etmemin bir yolu var mı, yoksa direkt güç kaynağından kaynaklanan bir sıkıntı mı?
Sürücüler ve Windows sürümü tamamen güncel.

FSP400 (400W) model bir güç kaynağına sahibim. Sistemimde GT630, FX6300, 8 GB RAM bulunmakta. Sistemim 8 yıllık. Çok saçma bir şekilde işlemcinin tamamı kullanılmamasına rağmen oyunlarda düşük FPS alıyor. Fazlasıyla düşüş (sadece Discord açıkken bile) yiyorum. Benden daha kötü sisteme sahip arkadaşlarım (bariz bir şekilde kötü) CS:GO'da benden yüksek FPS alıyor, aynı zamanda yayın bile açıyorlar. Güç kaynağımın zamanla performansını yitirdiğini düşünüyorum çünkü sisteme gayet güzel baktım termal macunundan temizliğine, virüs muhabbetine kadar dikkat ediyorum. Bu sorunu tespit etmemin bir yolu var mı, yoksa direkt güç kaynağından kaynaklanan bir sıkıntı mı?

Hocam zaten işlemciyi %100 kullanıyorsa darboğaz vardır işlemciyi %25 40'larda kulanıp ekran kartını %95 %100 kulanması lazim.

Bende AMD X6 1055t R7 240 2 GB kulanıyorum DDR 2 sistem 8 GB RAM ama CS:GO 1080p orta ayarlar 40 90 FPS.

Ben CS:GO'yu en düşük ayarlarda (Dust 2'de) 40 FPS oynuyorum sıkıntı burada zaten . Ve arada bir işlemci kullanımı çok kısa süreliğine %100 e çıkıyor ve FPS 5'e falan düşüyor , bu periyodik olarak oluyor . Atıyorum oyunda artarda gelen flaş veya sis ile değil kendi kendimeyken yaşıyorum.

Ben CS:GO'yu en düşük ayarlarda (dust 2'de) 40 FPS oynuyorum sıkıntı burada zaten. Ve arada bir işlemci kullanımı çok kısa süreliğine %100'e çıkıyor ve FPS 5'e falan düşüyor, bu periyordik olarak oluyor. Atıyorum oyunda artarda gelen flash veya sis ile değil kendi kendimeyken yaşıyorum.

MSI Afterburner indirip oyun içi değerlerni atabilir misiniz?

MSI Afterburner indirip oyun içi değerlerni atabilir misiniz?
Güç kaynağına güvenemedim nedense, ayrıca eğerki sistem 8 yıllıksa harddisk'de sorun da olabilir. HDD hız testi yapar mısınız?
Güç kaynağı kaliteli bir marka yakın zamanda güç kaynağı araştırırken forumda fazlasıyla rastladım bu markaya. HDD hız testide şu şekilde :

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-14_122926.png
    resim_2021-05-14_122926.png
    190,4 KB · Görüntüleme: 18
  • resim_2021-05-14_123013.png
    resim_2021-05-14_123013.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 15
  • resim_2021-05-14_123854.png
    resim_2021-05-14_123854.png
    24 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri