FX 6300 stok fan gürültü sorunu

Mert Güngör

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün vatandan yeni PC topladım. İşlemci Stok fanı uçacak gibi çalışıyor yine de boşta 60 derecede seyir ediyor. 5400RPM'lerde geziyor.

Ek olarak win8.1 64bit kurdum lisanslayamıyorum.

Sistemim:

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS'tan sessiz moda aldım fakat boşta 70dereceyi gördü 15dk içinde ve fan yine çok gürültülü çalıştı. Harici bir işlemci soğutucusu alsam çözüm olur mu ve 100 TL'ye kadar bir öneriniz varmı. Teşekkür ederim.

O.C yapmadım. Standart mod olarak kullanıyorum. Ve daha stabil ekranda çalışırken 70 derecelere çıkıyor korkumdan pc yi kapatıyorum. Seside sanki evin içinde süpürge çalışıyor gibi. Önerdiğiniz ürüne bende baktım ram slotunu kapatmazsa almayı düşünüyorum inşallah ısı ve ses sorununa çözüm olur. Teşekkürler

Önerdiğin soğutucuyu (cooler master tx3) aldım. Fan sesi azaldı fakat boşta 60 derecede oyunda 65 derecede çalışıyor. Bu sıcaklık değeri normal mi

Boşta 60 normal değil. Aynı işlemci ve Xigmatek Loki 2 ile 40 civarında değerler alıyorum. Asus'un Al Suite programında fan expert uygulaması ile daha ince ayar yapabilirsin. Hazır fan devri profilleri var.

Boşta 60 normal değil. Aynı işlemci ve Xigmatek Loki 2 ile 40 civarında değerler alıyorum. Asus'un Al Suite programında fan expert uygulaması ile daha ince ayar yapabilirsin. Hazır fan devri profilleri var.
Fan 2400rpm ile dönüyor yinede sıcaklık 60 ta sabit kalıyor. kasa baya sıcak zararı olur diye korkuyorum boşta 40 derece olsa öpüp başıma koyucam.

Senin fanın çok az dönüyor herhalde. Benim hafif yükte 3700 RPM dönüyor. Fanın fazla dönmemesinden dolayı fazla ısınıyordur muhtemelen.
upload_2015-7-4_15-17-45.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı