FX 6300 tabanlı sistem toplama

Nedim Doğan

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci olarak:
AMD FX-6300 seçtim
Anakart olarak
İşlemciye overclock yapabilen fiyatı 200'ü aşmayan kaliteli anakart olsun.(Sizin seçiminiz)
RAM olarak uyumlu uygun fiyatlı anakarta uygun 8 GB olsun.
Ekran kartı olarak.
Sapphire R9 280
HDD
1TB WD blue
Kasa olarak anakarta uyumlu olsun
Güç kaynağı
High Power ECO 500W Aktif PFC Yüksek Verimli Power Supply Fiyatı
Bu yetmezse kaç watt'lık bakayım?
Ve ek soru olarak bi süre boyunca anakartı kasa almadan kutusunun üstünde oynasam sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci olarak seçtiğin işlemci çok eski bir işlemci. Sana daha performanslı olan İ3 4160 modelini seçmeni öneririm. "Yok ben O.C atacağım" diyorsan FX 6300'ün karşısında O.C atabileceğin bir işlemci yok sanırım. G3258 var ama o da 4.4 GHz ile İ3 4140'ın performansına anca yetişiyor toplam yükte. FX 6300'ün yanına O.C performansı yüksek olan, Dijital dengeleme sistemi olan M5A97 R2.0 EVO modelini öneririm.

Ekran kartı olarak R9 280'i tercih etmişsin. 1 sene önce söylesen hayırlı olsun derdim ama artık eskidi. Sana tavsiyem biraz daha bütçe arttırıp R9 380 veya GTX 960 alman olacaktır.

Şuan amd sistem toplamayın derim fx serisi çok eskidi. İlla amd olsun derseniz seneye amd yeni işlemciler çıkaracak o zaman toplamanız daha mantıklı olur. Yok hemen toplayacagım derseniz intel toplayın derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı